• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam912
Toplam Ziyaret16087368
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

HAKKIMIZDA

Değerli okuyucularımız, bu siteyi kurmamızın amacını kısaca anlatmak gerekirse;

www.semskiasireti.com 01.09.2010 tarihinde, araştırmacı-yazar Memedê Kazım  ve yayın ekibi  girişimiyle oluşan ve zaman zaman akademisyenlerden destek alan bir web sitesidir. Özellikle hem coğrafyamızda  ve hemde tüm dünyada yaşayan, başta Şemski Aşireti olmak üzere bütün Kürt aşiretleri, Türk boy ve oymakları, ile diğer halkların tarihi geçmişleri ve soy ağaçları üzerine araştırma yapan sitemizin amacı, tüm halkların geçmişleri ve soy ağaçları hakkında hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin bilgi vermektir.. Esas gayemiz akademik tarih yayınları yaparak tarih ilmine ve Türk tarihçiliğine müspet katkılarda bulunmaktır. 

Web sitemizin amacı, hiçbir siyasi, ideolojik ve menfaat gruplarına bağlı olmadığı gibi,   Çıkar sağlamak ticari  kazanç elde etmek,  herhangi bir dernek, parti veya herhangi bir örgütsel yapılanmaya hizmet vermek değildir. Tamamen yasalar çerçevesinde Türkiye ve  dünyadaki aşiretlerin tarihi oluşumları hakkında bilgilendirme  hizmeti sunma amaçlıdır.
Daima bütün Türkiye halkları ile barış ve kardeşlik içinde yaşamak en büyük arzumuzdur. 

SİTEMİZ TAMAMEN BİLGİLENDİRİCİ TARİHSEL   KAYNAKLARI TARAFSIZ VE YORUMSUZ ŞEKİLDE SUNMAKTADIR.

Bizleri yasalara karşı suç'a sürükleyecek her türlü oluşuma karşıyız. Bu sitede yayınlanan makale ve yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiç kimseye hakaret ve aşağılayıcı veya suç teşkil edecek  bilgiler içermemektedir.
Gerek aşiretlerin  tarihi ve gerekse diğer sosyolojik bir takım tarihsel bilgiler tamamen orijinalıne sadık kalınarak ve kaynakları gösterilerek sunulmaktadır. 

Amacımız  yıllar hatta yüz yıllardır değişik bölgere dağılmış  ve kendilerinden haber alınamamış , yakınlarınının izini kaybetmiş,  toplulukları  sosyal bir  çalışma sonucu buluşturmak ve bu toplulukların  oluşumu hakkında rivayet , uydurma  süpekülatif bir takım söylemlerden uzaklaşarak net  bir bilgi kaynağı oluşturmaktır. Bu bizden sonraki kuşaklara da ışık tutacaktır.  Hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin hazırlamış olduğumuz bu sitemiz , sizlerin tarihleri ve geçmişlerini tanıması ve aralarındaki sosyal ağı genişletmek  amacıyla hazırlanmıştır. Bundan ötürü kimseden maddi bir katkı beklemiyoruz. Sadece katkı sağlayacak bilgilerinizi bizimle paylaşmanız bizleri mutlu edecektir.

Büyüklerimiz  ne demiş  "En kıymetli bilgi paylaşılan bilgidir." paylaşılmayan bilgiler defter sayfalarında ve açılmayan zihinlerde saklı kalıp yok olur. Belgelere  dayalı tarihi bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Şunu anlatmaya çalışıyoruz. Biz bu siteyi  çeşitli nedenlerle geçmişimizi bir yazılı eserle bu güne getiremememizin  sıkıntılarını ve geçmişimiz hakkında son derece bilgisiz olmamızın bizde yarattığı sıkıntıyı  bizden sonraki nesilin yaşamaması için  kurduk. Tarihimizi ve Serecerimizi bizden sonraki nesillere karşılık beklemeden taşıyabimek bizim için  sosyal bir görevdir.

Esas gayemiz www.semskiasireti.com olarak tarihe menfi katkı sağlamaktır.

Saygılarımızla

www.semskiasireti.com
İletişim: semskiasireti@gmail.com


Yorumlar - Yorum Yaz
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ