• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi23
Bugün Toplam1516
Toplam Ziyaret15991395
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1
SPORTMAN
sportman@semskiasireti.com
ALİ ŞEN DOĞRU SÖYLÜYOR
31/12/2011

Bildiğiniz gibi şike meselesi çıktığından beri Fenerbahçe ile adı şikeye karışan bazı takımlar sıkıntılı günler geçiriyor. Özellikle Fenerbahçenin önemli yabancı futbolcuları birer birer takımdan ayrıldılar. Kaliteli yabancı transfer edemiyor, çünkü küme düşme tehlikesi var. Hiç bir yabancı futbolcu bu riski göze alamaz. Ancak malum spor medyası hala önemli futbolcuları Fenerbahçeye transfer etmeye devam ediyor. Tabiki gazette satışlarını arttırmak istiyorlar.

Asıl meseleye gelecek olursak; Bu kuvvetli lobi, bu medya , bu federasyon ve böyle Siyasiler olduğu sürece mevcut yasaların uygulanması mümkün değildir.

Bu yazıyı yazmamdaki amacım fenerbahçenin düşürülmesine alkış tutmak değildir. Sağ duyulu herkesin tek isteği vardır.Yönetmelik ve yasaların gereğini yapın diyorlar. Oysa daha yeni çıkmış yasayı apar topar değişttirtiler ama işe yaramadı. Oyun oynanırken oyunun kuralları değiştirilmez. Çünkü oyunun gidişatına birinin yararına  diğerininin ise zararına  etki yapar. Şimdi de bir kereye mahsus olmak üzere  küme düşmeyi kaldırlaım diyorlar. Asıl Şike bu değilmidir. Madem suçsuz olduklarını iddia ediyorlar, o halde neden bırakmıyorsunuz adalet gereğini yapsın. Suçlu değillerse beraat ederler.Dolayısı ile mesele alın akıyla çözülmüş olur.

Çeşitli entrikalar ve yayıncı kururluşun baskıları ile Federasyonun asli görevini yapamayarak topu sağa sola atması demek ortada çok önemli bir suç olduğu anlamına gelir.

Ali Şen doğru söylüyor eğer adı şikeye karışan  Fenerbahçenin dışında başka bir takım olsaydı şimdiye kadar çoktan küme düşürülmüştü.  

Ali Şen, Fenerbahçe’nin şike soruşturmasında büyük ceza almamasının,her ikisine Fenerbahçe kongre üyesi olan  UEFA İkinci Başkanı Şenez Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın sayesinde olduğunu öne sürmüş. Bence doğru söylemiştir

Ali Şen bir gazeteye verdiği röportajda ;
“Taraftarlar şunu bilsinler ki, UEFA İkinci Başkanı Şenez Erzik ile TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Fenerbahçeli olmasaydı, kulüp ikinci lige düşmüş olacaktı. O bakımdan taraftarlar, bu büyük Fenerbahçe'ye sahip çıkıp saygı göstermeliler. 50 yıllık Fenerbahçeli olarak ben böyle yapıyorum. Zaten, taraftarlar, kulübe ve FB'lilik ruhuna sahip çıkmamış olsalar idi, biz bugün çok kötü yerlerde olabilirdik.

Netice  olarak, gerek yayıncı kururluş, gerek, Federasyon ve gerekse perde arkasındaki lobi işi kurtarmak için büyük bir çalışma içindeler.

Amaçım herhangi bir takımın küme düşürülmesine destek vermek değildir. Ancak ortada bir gerçek varki, çok önemli deliller ve tapeler durumun çok vahim olduğunu gösteriyor. Bunun farkında olan kulüpler birliği ile Federasyon küme düşmeyi kaldırmak için her türlü çabayı gösteriyor. Asıl şikeyi bunlar yapmıyorlarmı?4234 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Moğol istilası ile Yıkılan İslam Coğrafyası ve kılıçtan geçirilen Kürt aşiretleri - 30/10/2013
Moğol istilası ile Yıkılan İslam Coğrafyası ve kılıçtan geçirilen Kürt aşiretleri
Günümüzün Veba'sı Denilen Kan Davası Meselesi - 23/07/2013
Günümüzün Veba'sı Denilen Kan Davası Meselesi
Akraba Evliliklerinin sakıncaları varmı 'dır ve Kimler Akraba Evliliği Yapabilir - 22/02/2013
Akraba Evliliklerinin sakıncaları varmı 'dır ve Kimler Akraba Evliliği Yapabilir
MECLİSTE ŞİKE YAPANLAR SANDIKTA HESAP VERECEK - 14/12/2011
MECLİSTE ŞİKE YAPANLAR SANDIKTA HESAP VERECEK
YABANCI SAYISI BU KADAR FAZLA İKEN MİLLİ TAKIMDAN BAŞARI BEKLEMEK HAYAL OLUR - 15/11/2011
YABANCI SAYISI BU KADAR FAZLA İKEN MİLLİ TAKIMDAN BAŞARI BEKLEMEK HAYAL OLUR
ALİ ŞEN FENERBAHÇEYİ NE KADAR DÜŞÜNÜYOR - 10/10/2011
ALİ ŞEN FENERBAHÇEYİ NE KADAR DÜŞÜNÜYOR
KUKLA FEDERASYON ŞİKENİN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI - 13/09/2011
KUKLA FEDERASYON ŞİKENİN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI
BU SATRANÇ MAÇINI FENER KAYBEDER - 27/08/2011
fenerbahçe düşermi
ŞİKE , AĞLATANLAR VE AĞLAYANLAR - 25/07/2011
ŞİKE
 Devamı
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ