• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam1058
Toplam Ziyaret16002733
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1
MEMEDÊ KAZIM
semskiasireti@gmail.com
İSRAİLİN ŞİFRESİ
22/09/2011

Özellikle Orta doğuda terör estiren isnalığın baş belası ve siyonizmin kalesi olan İsrail kurulduğu günden günümüze kadar, bu günkü para ile yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık yardımı her yıl karşılıksız olarak Amerikadan almaktadır. Bu gelişimi ile  kuruluşu çok eski olmamayan İsrailin, yakaldağı teknolojik gücü, nükleer başlıklı füzelerden insansız hava araçlarına, dünyanın en büyük casusluk ağına sahip olması aldığı bu dış desteklerle orantılıdır. Avrupa ve Amerikada güçlü bir lobisi olan israil aynı zamanda bu ülkelerin bu bölgedeki en büyük stratejik ortağı konumundadır.

14 Mayıs 1948 yılında temeli atılan israil devleti kurulması ile bölgeye savaş, kan ve istikrarsızlık getirmiştir.

Peki gerek avupadaki yahudilerin ve gerekse Amerikan nüfusunu %3 lük bir kısmını teşkil eden  bu müsibet ülkenin şeifresi neydi ve niçin kuruldu?

Üstün ırk anlayışı ile  şeytani emir ve doktrinleri mukaddes kitap tevrata büyük bir ustalıkla monte eden Haham nassi Juda, bu vesile ile bir yahudinin günlük yaşantısından ömrünün sonuna kadar geçireceği süreyi  planlayan Talmud'u(1) meydana getirdi.  Bu Talmud emri ile binlerce yıllık Filistin Topraklarında kurdukları İsrail Devleti, onların hayal ettikleri Büyük İsrail İmparatorluğuna geçişin ilk adımıydı. Kurulan bu yahudi devletinin esas hedefleri iki aşamada incelenebilir.

Birinci aşama İSRAİL  kelimesinde saklı olan şifredir.

Yani;

İ Harfi: İraq (Irak) Devletini işaret eder,

S Harfi: Syrie (Suriye) devletini işaret eder,

R Harfi: Rayoumde Jordan(Ürdün)  devletini işaret eder

A Harfi: Arabie (Arabistan) Devletini işaret eder,

E Harfi: Egypt (Mısır) devletini işaret eder,

L Harfi:Lebanon(Lübnan) devletini işaret eder.

Bu şu anlama geliyor İsmini teşkil eden bu altı harfin işaret ettiği Arap ülkelerini ele geçirmek suretiyle birinci aşamayı tamamlayarak"Büyük İsrail İmparatorluğuna" doğru önemli bir merhaleyi tamamlamaktır.

İkinci aşama ise; Ortadoğu'daki hakimiyetini kayıtsz şartsız devam ettirebilmek için, bu bölgeye yegane sözsahibi olan Türkiyenin susturulmasını sağlamaktır. Ancak Türkiye bunun farkında olduğundan, özellikle ortadoğu ve israil politikalarına her şeyden fazla önem vermektedir. Türkiyenin tarih boyunca alışık olmadığımız bu sert çıkışları israili olduğu kadar diğer müttefiklerinide endişelendirmektedir. Bu nedenle birinci aşamayı gerçekleştirmekte sona yaklaşan İsrail devleti Türkiyeyi karşısında bulunca kayalığa çarpmış gemiye döndü. Bütün dış destekçilerini, mossadı ve amerikan istihbaratı  Cıa'yı devreye sokmuş durumdadır. İsrail Türkiye engelini aşamayacağını anladığı için, bütün gücü ile Türkiyeyi bu sahadan ekarte etmeye çalışıyor. Bunu başarırmı başarmazmı kestirmek zor görünüyor. Ancak Amerika ile arap ülkelerinin tutumu bu konuda belirleyici olacaktır.Ayrıca Türkiye dış baskılar ve israilin geri adım atmama siyaseti karşısında pes edecek mi sorusunun cevabını şimdilik kestirmek çok zor.

 

 

(1) Talmud  Yahudi medeni kanunu, tören kuralları ve efsanelerini kapsayan dini metinlerdir. İbranice lamad (öğrenmek) kökünden gelir. Mişna ve Gemarabölümlerinden müteşekkildir. Talmud'un iki versiyonu vardır: 3 ila 5. yy'a ait olduğu kabul edilen  ancak daha eski dökümanları da içeren Babil Talmudu ve daha eski olan Filistin ve Yeruşalayim (Kudüs) Talmudu.3842 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Darbeler ve Halkın İradesi - 19/07/2016
Darbeleri tarihe gömelim
DIMDIM KALESİNİN SAVUNMASINDA MUHTEŞEM BİR KAHRAMAN:EMİRHAN BRADOST - 20/11/2014
Kürtler bir yıl bu kaleyi savundular. Sonunda savunmadan vazgeçip kaleden dışarı çıktılar. Kaleyi kuşatmaya alan orduyla şiddetli bir çatışmaya girip, sonuna kadar savaştılar
Kürtler ile Diğer Müslümanlara yapılan Ermeni Katliamlarında Emperyalistlerin Rolü - 15/03/2014
Müslüman halkın evlerini ateşe verme, mallarını gasp etme, yağmalama, cami, medrese, tekke ve mektepleri yakma şeklinde gerçekleşen olaylarda,Rusların Ermenilere yardımı yanında Müslüman halkın kafalarını kılıç ile kesme, kızların namuslarını talan
Dünyanın kaderini değiştiren Derin Yahudi gücü: Rothschild ailesi ve İsrail - 21/07/2013
Dünyanın kaderini değiştiren Derin Yahudi gücü:Rothschild ailesi ve İsrail
Zerife Xatun Olayı ve Mala Kok Ağa ile Müslüman Kürtlerin Kanlı çatışmaları - 09/04/2013
Bu kültür içinde günümüzde hala anlatılan Çoban Ağa hikayesi Mala Kok Axa ve Zerife Xatun meselesi oldukça ilginç olaylar içermekteydi.
2.Adulhamit'in Aşiret Mekteplerini Kurma Amacı ve Bu Okuldan Yetişen Ünlü Kürtler - 04/02/2013
2.Adulhamit'in Aşiret Mekteplerini Kurma Amacı ve Bu Okuldan Yetişen Ünlü Kürtler
AĞRI İSYANINDA ALİCAN İLE SEYİTXANÊ KERR'İN ÇABALARI VE AKİBETLERİ - 02/01/2013
AĞRI İSYANINDA ALİCAN İLE SEYİTXANÊ KERR'İN ÇABALARI VE AKİBETLERİ
MODERN ASİMİLASYON VE ELDEN GİDEN KÜRT GENÇLİĞİ - 04/11/2012
MODERN ASİMİLASYON VE ELDEN GİDEN KÜRT GENÇLİĞİ
STALİN’İN SÜRGÜNE GÖNDERDİĞİ KÜRTLERİN ACILARI VE YOLDA ÖLEN 50.000 KÜRDÜN TRAJİK HİKAYESİ - 29/09/2012
1936-1946 YILLARINDA STALİN’İN SÜRGÜNE GÖNDERDİĞİ YÜZ BİNLERCE KÜRDÜN ACILARI VE HAYATINI KAYB EDEN 50.000 KİŞİNİN TRAJİK HİKAYESİ
 Devamı
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ