• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam1542
Toplam Ziyaret15991421
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1
SPORTMAN
sportman@semskiasireti.com
KUKLA FEDERASYON ŞİKENİN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI
13/09/2011

Yeni seçilmiş bir federasyon, başında da Fenerbahçenin gelecekteki müstakbel başkanı, Fenerbahçe Bayan Basketbol ve Bayan Voleybol takımlarının ana sponsoru, yani Aziz yıldırımdan sonra  Fenerbahçenin en önemli gelir ve tanıtım kaynağı Mehmet  Ali Aydınlar.

Çok talihsiz bir dönem geçirdiği kesin, belkide futbol tarihinin en  şanssız federasyon başkanı, yetenekli bir iş adamı ama kötü bir federasyon başkanı olarak kamu oyu karşısına çıktı.

Federasyon başkanlığının ne denli zor ve meşakat isteyen bir bir görev olduğunu önceki  Başkan Mahmut  Özgener de anladı. Hatta basında çıkan haberler doğru ise ; Aziz Yıldırım kendisine küfür kadar ağır hakaretler yaptığı halde gıkkını çıkaramayan bir başkandı. Belkide işin vehametini gördü ve tabanlara kuvvet  kaçtı. Vebalini de şimdiki  Federasyon çekiyor.

Federasyon Başkanı sayın Aydınlar seçildikten  üç gün sonra patlak verdi şike operasyonu, yapılması gereken belliydi aslında  delilleri gördükten sonra  gereğini yapmalıydı, ancak karşısında hem yayıncı kuruluş hemde gelir kaybı endişesi taşıyan anadolu kulüpleri vardı. Deneyimsizlik  maalesef  Federasyonu kukla haline getirdi. Gelen baskılar kaşısında  sağa sola kıvırmaya başladı, önce mahkeme belgeleri vermiyor dedi ve ligler 5 Ağustosta başlayacak açıklaması yaptı, ancak mahkemeden belgeler gelince bu kez de 9 Eylülde başlayacak dedi ve mahkemenin iddianamesine göre gereğini yapacağız dedi. Yinede baskılar gelince bu kezde sene sonunu bekleyeceğiz dedi, Fenerbahçeyi kurtarma operasyonun en önemli piyonu haline geldi. yani anlayacağınız 5 yöneticisi şike soruşturmasında şüpheli sıfatı ile tutuklu olan bir bir kulübü hala aklamaya veya kurtarmaya çalışıyor. Demekki baskı büyük yerden geliyor. Beşiktaş, Trabzon, Eskişehir, Mersin İdmanyurdu, Giresunspor ve Sıvassporda kendilerini destekliyor çünkü bu kulüplerde bu pisliğin içindedler, dolayısı ile kendileride bu sayede belki yırtarlar diye Federasyona destek veriyorlar.

Unutulmamalıdır ki;

Fifa ve Uefanın  sıfır tolerans  yaptırımları kanun  mahiyetinde olup bağlayıcılığı vardır. Buna rağmen direniyorlarsa Türk futbolunun cem'an 8 yıl  hak mahrumiyeti cezasını göze almışlardır demektır. Bunca pisliğin üzerine kapanıp örtbas edilmesine çalışmak güneşi balçıkla sıvamaya benziyor.

Şimdi sezon olağan şekilde başladı, peki mahkeme aralık veya ocak ayında karar verip suçlu bulduysa  ne olacak o zaman şikeye bulaşan takımları küme düşürebilecek mi? düşürse ceremesi ağır, düşürmezse daha da ağır olacak, iki tarafı  çamura bulanmış değnek gibi hiç bir tarafından tutulamıyacak. Bence daha fazla kendilerini ziyan etmeden bu işi bıraksınlar ve esas işlerine dönsünler.

Bu iş onların kaldırabileceği bir iş olmadığı gün gibi ortada. Belkide  Fenerbahçe ve diğer takımların fanatikleri bu  yazı için kızabilirler, ama kamu vicdanının rahatlaması ve  adaletin tecelli etmesine katkıda bulunmaları için istifa etsinler. Çünkü bu gömlek onlara biraz bol geldi.

Umudumuz odur ki hepsi aklanarak bu işin içinden haklı gururları ile çıkarlar. Ancak unutulmamalıdır ki 5 yöneticisi şikeye teşfikten içeride yatıyor ve defalarca serbest bırakılmalarına yapılan itirazlar reddedilmişse bu işte bir iş vardır. Ateş olmayan yerde duman olmaz. Federasyonun Futbolun namusunu daha fazla kirletmeden  bu işten elini ayağını çekerek istifa etmesi çok erdemli bir davranış olacak..1864 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Moğol istilası ile Yıkılan İslam Coğrafyası ve kılıçtan geçirilen Kürt aşiretleri - 30/10/2013
Moğol istilası ile Yıkılan İslam Coğrafyası ve kılıçtan geçirilen Kürt aşiretleri
Günümüzün Veba'sı Denilen Kan Davası Meselesi - 23/07/2013
Günümüzün Veba'sı Denilen Kan Davası Meselesi
Akraba Evliliklerinin sakıncaları varmı 'dır ve Kimler Akraba Evliliği Yapabilir - 22/02/2013
Akraba Evliliklerinin sakıncaları varmı 'dır ve Kimler Akraba Evliliği Yapabilir
ALİ ŞEN DOĞRU SÖYLÜYOR - 31/12/2011
ALİ ŞEN DORU SÖYLÜYOR
MECLİSTE ŞİKE YAPANLAR SANDIKTA HESAP VERECEK - 14/12/2011
MECLİSTE ŞİKE YAPANLAR SANDIKTA HESAP VERECEK
YABANCI SAYISI BU KADAR FAZLA İKEN MİLLİ TAKIMDAN BAŞARI BEKLEMEK HAYAL OLUR - 15/11/2011
YABANCI SAYISI BU KADAR FAZLA İKEN MİLLİ TAKIMDAN BAŞARI BEKLEMEK HAYAL OLUR
ALİ ŞEN FENERBAHÇEYİ NE KADAR DÜŞÜNÜYOR - 10/10/2011
ALİ ŞEN FENERBAHÇEYİ NE KADAR DÜŞÜNÜYOR
BU SATRANÇ MAÇINI FENER KAYBEDER - 27/08/2011
fenerbahçe düşermi
ŞİKE , AĞLATANLAR VE AĞLAYANLAR - 25/07/2011
ŞİKE
 Devamı
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ