• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam897
Toplam Ziyaret16087353
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1
SPORTMAN
sportman@semskiasireti.com
HAFTAYA BAKIŞ VE AYAK OYUNLARI
10/05/2011

Ligin son haftaları yaklaştıkça enteresen olduğu kadar da önemli bir konu olan  medya ve masa başı oyunlarıda  hortladı. Özellikle medya desteği olan takımlar  yapacakları maç arifelerinde medyadaki  güçleri vasıtası ile rakiplerinin oyuncularına talip olup kafalarını karıştırmak ve performansını olumsuz etkilemek için bidikleri ayak oyunlarına başladılar. Fenerbahçe  Trabzonsporun hızını kesmek ve yarışta geri bırakmak için , kilit oyuncuları selcuk İnan ve Ceyhun Gülselam'a talip omuş güya.

Medyasıda bunu manşetlerde işliyor, buna karşılık Trabzonsporda misilleme yaparak Semih şentürk'e talip olmuş. Ancak Fenerbahçenin yanında   Trabzonsporun Medyadaki gücünün esamesi bile okunamaz.Bütün Spor servislerindeki sayfa editörlerinden servis müdürlerine kadar güç Fenerbahçenin elinde.  Karabük maçı öncesi bir hafta boyunca  medya tarafından Emenike Fenerbahçeye transfer edildi.Nitekim bu futbolcu maçta yer almadı.Çünkü kafası karıştı, performansı düştü, verimi sıfırlandı. Mecburen karabükspor teknik  yönetimi bu oyuncuyu  kadroya almayarak adeta Fenerin ekmeğine yağ sürdü. Dolayısı ile Fenerliler amacına ulaşmış oldu. Trabzonspor Başkanıda hafta boyunca boş durmayarak beyanat üstüne beyanat vererek karınca kadarınca  Fenerbahçeyi yıpratmaya çalıştı.

Başka ilginç  bir olayda Bursada yaşandı. Bursada Texas olarak bilinen ve Bursaspor maçlarında sırtını sahaya dönerek maç boyunca küfürlü tezehhuratlar yapan bir taraftar  gurubu Beşiktaş taraftarının sahaya alınmaması için olay çıkararak Bursaspora büyük bir hasar verdiler. Hem Daha önceki yıllarda benzer olaylar çıkararak  Rakip takımları tahrik edip olayların fitilini ateşlediler ve neticesinde Bursaspor hükmen puanlar alarak Şampiyon oldu. Bu kez ters tepti ve Bursaspor hükmen yenik sayıldığı gibi, bir kaç maçta ceza alacaktır. Teksas gurubu bunu hep yapıyor. Bursasporun buna bir çözüm getirmesi gerekiyor.

Galatasaraya gelince, kendilerini tebrik etmek gerekir. Telekom Arena stadındaki muhteşem ambians altında küme düşmesi kesinleşen Kasımpaşayı 3-1 yenme başarısını gösterdi. Bu büyük başarıdan dolayı kendilerini yürekten kutlarız. Bu başarıyı sürdürmesi gerekir. Büyük takımlar(!) küme düşen takımları her zaman yenmeli.

Ligin geneline baktığımızda  Trabzonspor ve  Fenerbahçe çekişmesi dışında heyecan kalmadı. Kümeden düşenler ile kalanlar kesinleştiğinden  bundan sonraki maçlar pek önemli değil. Tabi uefa Avrupa ligine katılma mücadelesini unutmamak gerek.

Bir şampiyon çıkacak bu ligden.Şampiyon olamayan için dünyanın sonu değil mücadelesini seneye verecektir. Yeterki masabaşı ve medyadaki ayak oyunları olmasın.1475 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Moğol istilası ile Yıkılan İslam Coğrafyası ve kılıçtan geçirilen Kürt aşiretleri - 30/10/2013
Moğol istilası ile Yıkılan İslam Coğrafyası ve kılıçtan geçirilen Kürt aşiretleri
Günümüzün Veba'sı Denilen Kan Davası Meselesi - 23/07/2013
Günümüzün Veba'sı Denilen Kan Davası Meselesi
Akraba Evliliklerinin sakıncaları varmı 'dır ve Kimler Akraba Evliliği Yapabilir - 22/02/2013
Akraba Evliliklerinin sakıncaları varmı 'dır ve Kimler Akraba Evliliği Yapabilir
ALİ ŞEN DOĞRU SÖYLÜYOR - 31/12/2011
ALİ ŞEN DORU SÖYLÜYOR
MECLİSTE ŞİKE YAPANLAR SANDIKTA HESAP VERECEK - 14/12/2011
MECLİSTE ŞİKE YAPANLAR SANDIKTA HESAP VERECEK
YABANCI SAYISI BU KADAR FAZLA İKEN MİLLİ TAKIMDAN BAŞARI BEKLEMEK HAYAL OLUR - 15/11/2011
YABANCI SAYISI BU KADAR FAZLA İKEN MİLLİ TAKIMDAN BAŞARI BEKLEMEK HAYAL OLUR
ALİ ŞEN FENERBAHÇEYİ NE KADAR DÜŞÜNÜYOR - 10/10/2011
ALİ ŞEN FENERBAHÇEYİ NE KADAR DÜŞÜNÜYOR
KUKLA FEDERASYON ŞİKENİN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI - 13/09/2011
KUKLA FEDERASYON ŞİKENİN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI
BU SATRANÇ MAÇINI FENER KAYBEDER - 27/08/2011
fenerbahçe düşermi
 Devamı
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ