• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam245
Toplam Ziyaret15276474
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

OSMAN BAYDEMİR'E 28 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE DAVA .

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında bu kez de , ‘Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ ve ‘Terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçlarından 28 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Baydemir’in çeşitli tarihlerde katıldığı 3 ayrı etkinlikte suç unsurlarının tespit edildiği öne sürülen iddianamede, Baydemir’in 27-28 Nisan 2011 tarihinde Dersim’in Pülümür ilçesine bağlı Kızılmescit köyü kırsalında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 7 HPG’linin cenaze törenine katılması ‘suç unsurlarından’ biri sayıldı. Baydemir’in aynı çatışmada yaşamını yitirenler için 30 Nisan 2011’de Diyarbakır’da gerçekleştirilen yürüyüşe katılması da yine ‘suç’ sayıldı.

Baydemir’in bu yürüyüşe katılarak ‘Terör örgütü propagandası yaptığı’ ileri sürüldü. Baydemir’in son olarak PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak, Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldığının da tespit edildiği belirtilen iddianamede, “Şüpheli Osman Baydemir’in Abdullah Öcalan’ın sahiplenilmesi, görüş ve düşüncelerinin toplum içerisinde derinleşmesi ve kökleşmesini amaçlayan etkinliğe katılıp, Öcalan’ın fotoğrafının önünde yürümek suretiyle suç işlediği anlaşılmıştır” denildi.

İddianamede, Baydemir’in katıldığı 3 ayrı etkinlikten dolayı 3 kez ‘Terör örgütünün propagandasını yapmak’, ‘Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ ve ‘2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet etmek’ suçlarından 28 yıla kadar hapsi istendi.

 

EVRENSEL.COM1822 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ