• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam687
Toplam Ziyaret16073746
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

ÇUKURCA SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ 1 BDP'Lİ ÖLDÜ

Çukurca'da canlı kalkanlara müdahale

‘Canlı kalkan’a müdahale: BDP'li üye öldü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde TSK'nın K. Irak'a düzenlediği hava harekatına karşı eylem yapan "canlı kalkan" isimli gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Yaralanan BDP Van İl Meclisi üyesi Yıldırım Ayhan hayatını kaybetti.

OTURMA EYLEMİ

Türk silahlı Kuvvetleri'nen Irak'taki terör yuvalarına gerçekleştirdiği sınır ötesi hava operasyonlarına karşı 'canlı kalkan' olacaklarını söyleyerek sınıra gitmek isteyen, ancak Çukurca'nın Üzümlü Köyü'ne 10 kilometre uzaklıktaki Çetin Doğan Köprüsü'nde barikatta durdurulan grup bir süre oturma eylemi yaptı.

Çukurca savaş alanına döndü

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik başlattığı operasyonlara karşı kendilerini ''canlı kalkan'' olarak tanıtan, aralarından BDP'li milletvekillerinin de yer aldığı grup, dün Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Narlı köyüne giderek kurulan çadırlarda bekledi.  Geceyi bu çadırlarda geçiren grup, geçiş yasağı bulunan askeri bölgeden, Irak sınırına doğru yürüyüş yapmak istedi.  Güvenlik güçlerinin uyarısına taşla karşılık veren gruba biber gazıyla müdahale etti.  BDP Van İl Genel Meclisi üyesi Yıldırım Ayhan ağır yaralandı. Çukurca Sağlık Ocağı'na götürülen Ayhan, buradan Hakkari Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

SÖZLERİNİ TUTMADILAR

Yıldırım Ayhan, yapılan müdahalere rağmen yaşamını yitirdi.  Hakkari Valisi Türker olayla ilgili olarak şunları söyledi: ''Milletvekilleri ile görüştüğümüzde bekleyeceklerini ve herhangi bir taşkınlığa izin vermeyeceklerini söylediler. Söz vermişlerdi. Ancak bu sabah sınır hattına doğru yürüyüşe geçtiler. Orası askeri ve geçiş yasağı bulunan bir bölge. Bu nedenle güvenlik güçleri, kendilerine gerekli uyarıları yapmalarına rağmen vazgeçmemişlerdir. Bunun üzerine kitleyi dağıtmak amacıyla biber gazı ile müdahale edilmiştir. Kendilerine gereken müsamahayı gösterdik fakat sözlerini tutmadılar.''

 

ensonhaber com1862 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ