• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam633
Toplam Ziyaret16073692
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

BDP'li Kaplan'dan Fenerbahçe'ye tavsiye

Hasip Kaplan, Şampiyonlar Ligi'ne katılamayan Fenerbahçe yöneticilerinde öneride bulundu.

Bdp Grup Başkan Vekili ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, şike soruşturması nedeniyle Şampiyonlar Ligi'ne katılamayan Fenerbahçe yöneticilerinde öneride bulundu.

FENERBAHÇE'NİN YERİNDE OLSAM

Kaplan, "Özel yetkili mahkemeler kaldırılsın diye kanun teklifi vermiştim. Korku imparatorluğu yaratan hükümet olanlardan baş sorumludur. FB Kulübü yerine olsam, önce Başbakan, sonra bakanlarını üyelikleri varsa disipline verir, ihraç ederdim" dedi.

Türkiye, şike soruşturması nedeniyle Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesini tartışırken, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, şike soruşturması ve Fenerbahçe ile ilgili önerilerini sosyal paylaşım sitesi Twitter'den yazdı.

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDU

Kaplan, bir dönem Şırnak'ın İdil İlçesi'nde İdil Spor Kulübü başkanlığı yaptığını, sporcu, taraftar duygu ve iletişimini iyi bildiğini ve Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.   Fenerbahçeli Başbakan ve Bakanlara bir çift sözü olduğunu yazan Kaplan, "9 yılda spor hukuku-etiği mi yarattınız? Spor-şike soruşturmasının özel yetkili mahkemede işi ne? Spor-şikeyi, emrinizdeki polisler, özel yetkili savcılar yapmıyor mu? İktidar olduğunu unutup, muhalefet gibi konuşmak, eleştirmek ne oluyor?" dedi.

HÜKUMET KORKU İMPARATORLUĞU YARATIYOR

BDP'li Hasip Kaplan, özel yetkili mahkemelerin kaldırılması için kanun teklifi verdiğini belirterek, korku imparatorluğu yaratmakla suçladığı hükümeti olanların baş sorumlusu olarak gösterdi.   Kaplan, "FB Kulübü yerine olsam, önce Başbakan, sonra bakanlarını üyelikleri varsa disipline verir, ihraç ederdim. Tck 220 meşhur maddedir, 'örgüt üyesi olmamakla beraber, örgüt üyesi gibi davrananlar' aynı cezayı alır, diyor, herkesi kapsar. Tck 220 maddenin kaldırılması için teklif vermiştik. Lastik gibi spora, herkese uygulanabilir, iki kişi örgüt, bir kişi de örgüt üyesi gibi oluyor" dedi.

 

ensonhaber com2526 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ