• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam1493
Toplam Ziyaret15991372
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Mardin'de önceki gün bir TIR'da ele geçirilen silahlar kirli çıktı

Silahların kriminal incelemesinden 22 Nisan 2010'da Kızıltepe'de 1 polis memurunun şehit olduğu, 1 polis memurunun yaralandığı saldırıda kullanıldığı belirlendi.Terörörgütü PKK'ya gittiği öne sürülen silahları, Irak'ın kuzeyinden getiren şoför S.S.'nin serbest bırakılması ise dikkat çekti.
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 24 Temmuz'da bir TIR'a operasyon düzenleyen güvenlik güçleri tam bir cephanelikle karşılaşmıştı. Araçtaki hava tüpüne zulalanmış halde 2 Kalaşnikof marka tüfek, 1 adet PM98 adlı otomatik tabanca, 29 tabanca ve Kalaşnikof ile PM98'e ait 8 bin 780 adet mermi ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan TIR'ın sürücüsü S.S. ifadesinde silahları kimden aldığını, kaça aldığını tek tek anlattı. Silahları Irak'ın kuzeyindeki Dohuk bölgesinde 'Iraklı Ahmet' olarak bilinen kişiden aldığını, zulalama işlemini de TIR'a aynı kişinin yaptığını öne sürdü. Silahları Türkiye'ye satmak için getirdiğini ve toplam 35 bin lira verdiğini dile getiren S.S., elde edeceği parayla borçlarını kapatmayı düşündüğünü anlattı. İfadesinin ardından Nusaybin Savcılığı, S.S.'yi adli denetim istemi ile mahkemeye sevk etti. Nusaybin Sulh Ceza Mahkemesi de S.S.'yi adli denetim kararı vererek serbest bıraktı.

Ele geçirilen silahlar Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kriminal laboratuvarlarında incelendi. İncelemede PM98 markalı otomatik silahın, 22 Nisan 2010'da Kızıltepe'de 1 polis memurunun şehit olduğu, 1 polis memurunun yaralandığı saldırıda kullanıldığı tespit edildi.

Mardin Kızıltepe ilçesi Ersoylu Mahallesi'nde23 Nisan2011'de özel timle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ölü ele geçen teröristlerin üzerinden de yine PM98 marka silah çıkmıştı. Güvenlik uzmanları terör örgütü PKK'nın şehir içinde bu silahı kullanmaya başladığına dikkat çekiyor. Üst düzey kaynaklar, "Örgüt şehir içindeki eylemlerde Kalaşnikof yerine PM98 tipi silah kullanmaya başladı." diyor.
samanyoluhaber.com1795 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ