• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi19
Bugün Toplam2220
Toplam Ziyaret15289999
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Eğer zihninizi eşinizden başkası meşgul etmeye başlamışsa, o kişiyi düşünüp, onunla zaman geçirmek istiyorsanız aldatma geliyorum diyor.

Kabul edelim ki aldatmanın yeri, zamanı yok. Tam da birini sevdiğinizi düşünürken, bir başkası ansızın karşınıza çıkabilir ve ihanet geliyorum demeden kapınızı çalar. Bu noktada yapmanız gereken ilk şey, başkasına aşık olduğunuzu beraber olduğunuz kişiye anlatabilmek. Düşüncesi bile çok zor ama bunu yapmak zorundasınız. Kadınlar için bu durum ne kadar zor olsa da, dürüst davranmak aldatmaktan çok daha iyidir.

Duygusal aldatma mı daha kötüdür yoksa bedensel aldatma mı?

Bir kere aldatmak başlı başına önermediğimiz bir davranış biçimi. Birini seviyorsanız, seviyorsunuzdur. Sevmiyorsanız, seviyor gibi yapmaksa karşı tarafa haksızlıktır. Eşini seven, sadakate önem veren kişiler genelde aldatmayı tercih etmez. Ancak toplumda birinden hoşlanıyorsanız ve karşı taraf da ilginize olumlu cevap veriyorsa hemen akla cinsel birliktelik gelir. Halbuki, tanımadığınız biriyle bilinmeyen denizlere yelken açmadan önce durup, düşünmek gerekir. Aldatmak, masum bir eylem değildir ve duygusal aldatma da bedensel aldatma da aslında aynı kapıya çıkar.

Aldatmak nerede başlar?

Eğer zihninizi eşinizden başkası işgal ediyorsa, o kişiyi düşünüp, onunla zaman geçirmek istiyorsanız aldatma geliyorum diyor. Aldatmayı sadece cinsel birliktelik olarak düşünmemeliyiz. Aklımıza düşen biri, zamanla yatağımıza da girecektir. Genellikle bedensel birliktelik olmadığı sürece aldatmanın tam da gerçekleşmediğini düşünmeye meyilliyiz. Ancak durum göründüğü gibi değil. Kaçamak bakışlarla, düşücelerle başlayan masum flörtlerin çoğu aldatma ile sonuçlanıyor. Bunu unutmayın1643 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ