• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam2338
Toplam Ziyaret15290117
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA yetkilileriyle bir araya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lutfi Arıboğan, federasyonun Hukuk Müşaviri Prof. Dr İrfan Helvacı ve İcra Kurulu üyesi Avukat Kemal Olgaç'tan oluşan Tff heyeti, Türkiye'de devam eden şike soruşturmasına ilişkin UEFA yetkilileriyle görüşmelerde bulundu.

Görüşme sonrası ise Lutfi Arıboğan yaptığı açıklamada UEFA, Tff'ye tam destek veriyor. Süreci yakından takip ediyor dedi.

Toplantının çok başarılı geçtiğini kaydeden Lutfi Arıboğan, "UEFA bu süreçte Tff'ye olan güvenini belirtti. Dünyada şike ve benzeri olumsuzluklara mücadelede UEFA'nın ne kadar kararlı olduğunu biliyoruz. Bu konuda Türkiye'deki çalışmalara da takdirlerini özellikle belirttiler.

Bu poblemin ortaya çıkmasından sonra Tff ile işbirliğiyle mutluluklarını dile getirdiler ve bunun böyle devam edeceğinden eminler. Bir yandan da henüz resmi belge ve delillerin ellerine geçmediğinden dolayı kesin karar alınamadığının farkındalar. Bu belgeler bize ulaşır ulaşmaz yapılması gerekenleri süratle yapacağımıza inanıyorlar" dedi.

UEFA İLE BİRBİRLİĞİMİZ SÜRECEK

UEFA yetkililerinin hukukçularından bütün detayları aldıklarını söyleyen Arıboğan, "Bu bilgi ve belgeleri daha önce de paylaşılıyorduk. Şimdi de süreci birlikte takip edeceğiz. İşbirliğimiz aynı şekilde devam edecek" şeklinde konuştu.

RESMİ BELGELER GELMEDİ

UEFA takvimiyle ilgili olarak ise Lutfi Arıboğan, "Başından itibaren UEFA süreci bizimle birlikte takip ediyor ve bizimle benzer düşünceler içerisindeler. Resmi belgeler henüz bize gelmediği için Türkiye'ye ait konularla ilgili karar alınamıyor. Şu aşamada UEFA, Tff'yi desteklemenin dışında henüz bir şey yapamıyor. Verilecek kararların bizim konumuz olduğunu düşünüyorlar. Bir yandan da UEFA, Avrupa kupaları için sürecin aktığını hatırlatıyor" dedi.

BELGELER BU HAFTA GELEBİLİR

Belgeler ve deliller en erken ne zaman size ulaşır sorusuna ise Arıboğan, "Geçen haftadan beklendi var ama bu hafta gelebilir. Belgelerin bize verilmesiyle mahkeme sonucunun ilgisi yok. Savcının soruşturmasıyla ilgili bir süreç. Savcı soruşturmasını tamamladığı taktirde bilgiler gelmeye başlar" yanıtını verdi.

Süper Kupa finali oynanacak mı sorusunu ise Arıboğan şu şekilde yanıtladı; "Yönetim kurulu toplantısından sonra kesin açıklamayı yapacağız. Kararlarımızdan önce de kamuoyunu beklenti içerisine sokmamalıyız. Her gün her hafta yeni gelişmeler oluyor. Soruşturmanın genişleyip genişlemeyeceğini de bilmiyoruz. Sabır rica ediyoruz."

 

haberler.com2436 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ