• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam2207
Toplam Ziyaret15289986
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

İbrahim Akın'a verdiği "Şike parasını al, kurban kesersin" tavsiyesiyle gündeme gelen Erzurumlu imam Ahmet Kangı polise verdiği ifadesinde:Ne Dedi?

İbrahim Akın'a verdiği "Şike parasını al, kurban kesersin" tavsiyesiyle gündeme gelen Erzurumlu imam Ahmet Kangı polise verdiği ifadesinde: "İbrahim beni ara sıra arar, dini konularda sorular sorardı. Söylediği parayı ben transfer ücreti sandım, al dedim." dedi.
Akşam gazetesinin haberine göre, soruşturma kapsamında teşvik primi aldığını itiraf eden ve geçtiğimiz gün tutuklanan Büyükşehir Belediyeli İbrahim Akın'ın telefonla şikenin dinen sakıncalı olup olmadığını sorduğu hocanın emekli imam Ahmet Kangı olduğu ortaya çıktı.
Kangı dün Erzurum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde olayla ilgili ifade verdi.

MEĞER ŞİKE PARASIYMIŞ!

Erzurum'da 'cinci hoca' lakabıyla tanınan emekli İmam Kangı ifadesinde Akın'ın kendisine danıştığı şike parasını transfer parası olarak algıladığını belirterek, 'İbrahim Akın ile İstanbul'da yaşayan akrabalarım aracılığı ile tanıştım. Bana ara sıra telefon açıp dini konular ile ilgili sorular sorardı. Kendisine gelen teklifi anlattı. Ben 'dinen sakıncası yok' dedim. 'Paranın bir kısmını da dağıt' dedim. Ama söylediği parayı transfer ücreti sandım' diye kendini savundu.

İFADE SONRASI KAYIP

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün konuyla ilgili ifadesinin alınması için yazı gönderdiği Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdikten sonra görüntülenen Emekli imam Kangı, çıkışta bir açıklama yapmaktan kaçındı. Avukatı ile birlikte emniyetten hızla uzaklaşan Kangı, sadece dinen görüşünü söylediğini ifade ederek kayıplara karıştı.

TEKNİK TAKİBE TAKILAN O GÖRÜŞME

F.Bahçe maçından önce İbrahim Akın, Erzurumlu hocayı arayıp, fetva istiyor:
İbrahim Akın: Hocam birşey sormam lazım. Şimdi hafta sonu Fener'le maçımız var ya, demişler ki İbo gol atmasın, 100 bin dolar para verelim. Dinen bir sakıncası var mı?
Ahmet Kangı: Bir kısmını dağıtırsan sakıncası olmaz.

CİNCİ HOCA DİYE TANINIYOR

Erzurum Terminal Camisii'nde imamlık yaparken bir kaç yıl önce emekli olan İmam Ahmet Kagnı, 'cinci hoca' diye tanınıyor. Psikilojik sorunlar yaşayan kişiler Ahmet hocanın kapısını çalıyor. Hocanın psikolojik hastalıklara şifa bulduğu inancının da çok yaygın olduğu öğrenildi.
haber365.com


3526 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ