• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam380
Toplam Ziyaret16003817
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Barzani, Başbakan Erdoğan'ı kutladı ve ekledi: "Bölgede ve dünyada büyük bir rol sahibi olacaksınız" dedi.

Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani Türkiye'de yapılan milletvekili seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın lideri olduğu AK Parti'nin

elde ettiği başarı nedeniyle kutlarken, "Bölgede ve dünyada büyük bir rol sahibi olacaksınız" dedi.

Bölgesel Kürt Yönetimi'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, aynı zamanda Irak Kürdistan Demokrat Partisi lideri olan Barzani, Başbakan Erdoğan'ı kutlarken, "Umut ediyorum bu başarı vatandaşlarınıza çok daha fazla hizmet etmenize ve memnuniyetlerinin artmasını sağlar. Partizin üçüncü kez haltan onay alması, sizin liderlikteki başarınızın göstergesidir" dedi. Barzani, mesajının devamında Türkiye'de her alanda büyük gelişmeler ve değişimler görüldüğünü kaydederek, "Bölge ile dünyada büyük bir rol sahibi olacaksınız" diye devam etti.

Bu arada Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Berham Salih de, Başbakan Erdoğan'ı kutlarken, seçimlerinde elde ettikleri başarının halkın verdiği güven oyu ve Türkiye'de uyguladığı programlara verişmiş bir destek olduğunu bildirdi. Başbakan Salih, "Bu başarınız konusunda, Irak ile Kürdistan Bölgesi arasında kurulacak olan ilişkilerin yeni bir ufku olcağına olan inancımız tamdır" dedi.

Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtsever Birliği lideri Celal Talabani de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile BDp desteğinde desteklenerek seçimi kazanan Mardin Milletvekili Ahmet Türk'e de kutlama mesajı göndermişti.
haberler.com


2000 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ