• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam2201
Toplam Ziyaret15289980
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Bize ne kürt meselesinden, biz kürt mürt değiliz..

CHP'nin Tunceli Milletvekili Adayı Kamer Genç, Dersimlilerle ilgili Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak pek çok ismi kızdıracak açıklamalarda bulundu.
 


CHP'li Genç, seçim bölgesi olan Tunceli'de Dersimlilerin Kürt olmadığını, Türk oğlu Türk olduğunu ileri sürerken "Bize ne Kürt meselesinden. Kürt meselesi de yoktur" dedi.

Kamer Genç, BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adaylardan (Tunceli) Ferhat Tunç'la ilgili yazısından ötürü Sabah'tan Sevilay Yükselir'i topa tuttu.

Yükselir bugünkü yazısında Genç'in telefonda kendisine söylediklerini aktardı. Yükselir'in yazısına göre Kamer Genç'le aralarında şu ilginç diyalog yaşandı:

GENÇ: "Geliyorsun Tunceli'ye. Sana ziyafet çekiyorlar. Ondan sonra da gidip Dersim adına kılını kıpırdatmamış bir adam için (kastettiği adam Ferhat Tunç) abuk sabuk yazılar yazıyorsun! Böyle gazetecilik mi olur?"

YÜKSELİR: "Siz ne dediğinizin farkında mısınız? Böyle şaka da olmaz ama ne olur şaka yapıyorum falan deyin!" 

GENÇ: "Ee yalan mı? Gelmişsin buraya. Gezdirmişler seni. Yedirmişler, içirmişler işte!"

YÜKSELİR: "Tunceli'ye, değil bu dönem, yaşamım boyunca ayak basmadım. Bir iki telefon görüşmesinin dışında Ferhat Tunç'la yüz yüze gelip, oturup konuşmuşluğum bile yok! Ne ziyafetinden bahsediyorsunuz siz yahu? Bu ne çirkin üslup! Kendinize gelin ve haddinizi bilin artık!"

GENÇ: "Kimdir Ferhat Tunç? Saz çalmanın dışında ne yapar bu adam? Ne yapmış acaba Dersim için? Ne faydası olmuş bu adamın? 'Ben Kürt'üm, Dersim'liyim' demekle Dersimli mi olunuyormuş? Biz Kürt, Mürt değiliz kardeşim! Bizim Kürtlükle ne alakamız var? Bize ne Kürt meselesinden? Öyle bir mesele de yok ayrıca! Sen kim oluyorsun da Dersimlileri imtihana tabi tutuyorsun? Dersimli sana mı soracak kime oy vereceğini?"

YÜKSELİR: "Beyefendi. Benim için senin ya da Ferhat Tunç'un hangi kökten olduğu önemli değil ama bence ne söylediğinize dikkat edin. Ne demek 'Kürt Meselesi yok.' Ya da 'Biz Kürt değiliz'! Asıl siz kimsiniz? Siz Dersimliler adına konuşma hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz?"

GENÇ: "Değiliz kardeşim. Biz Dersimliler Kürt değiliz! Çünkü Kürtler Şafii olur. Biz Şafii miyiz? Biz Türk oğlu, Türk'üz!"

NOT: Sabah Yazarı Sevilay Yükselir, Pazar günkü "Dersimlinin, Dersimlilikle imtihanı..." başlıklı yazısında, BDP'nin desteklediği bağımsız Tunceli Milletvekili Adayı Ferhat Tunç'tan söz etmiş ve Dersimlilerin BDP'li Ferhat Tunç'u desteklemiyor oluşuna "kanım donuyor" diyerek içerlemişti.

 

habervaktim.com3883 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ