• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi29
Bugün Toplam2389
Toplam Ziyaret15290168
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Freedom House 2011 özgürlükler sıralamasında " Türkiyeyi nasıl değerlendirildi.


ABD'nin önde gelen İnsan hakları ve özgürlükleri izleme örgütü

Freedom House 2011 yılı özgürlükler sıralamasında Türkiye'yi yine "yarı özgür ülke" olarak niteledi.

Freedom House, 17 ülke ve üç bölgeyi dünyanın en çok baskı gören 20 toplumu olarak belirttiği 2011 yılı özgürlükler sıralamasında, Türkiye'yi "yarı özgür ülke" sınıfında gösterdi.

Sıralamanın yer aldığı raporun son beş yıl içinde liberal demokratik değerlere saygıda önemli düşüş olduğunu, her bölgede yeni yeni tehditler baş gösterdiğini yazdığına dikkat çeken Amerika'nın Sesi, bu tehditler arasında insan hakları eylemcilerine ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine saldırılar, basın özgürlüğüne yönelik yeni kısıtlamalar ve gazetecilere saldırıların yer aldığını vurguladı.

AS'nin haberinde Suriye, Somali, Türkmenistan, Libya, Küba ve Suudi Arabistan'ı dünyada en sert, en sistematik insan hakları ihlalleri yaşanan ülkeler olarak nitelendiren Freedom House'un direktörlerinden Paula Schriefer'in Birleşmiş Milletler İnsan hakları Konseyi'nin ülkelerin durumuna daha fazla dikkat çekmeye karar vermesinin sevindirici bir gelişme olduğunu söylediği ifade edildi.

Bununla birlikte Freedom House 2011 raporunun, dünyanın 30 yıl öncesine oranla önemli oranda özgürleştiğinin ve o dönem diktatörlük ya da otoriter rejimler altında bulunan çok sayıda ülkenin artık demokratik seçimlerle iş başına gelen hükümetler tarafından yönetildiğinin vurgulandığı belirtildi. - Ankara (Ankara Haber Ajansı) 03.06.2011 13:30[ haberler.com


2061 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ