• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam262
Toplam Ziyaret15276491
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Ülkü Ocakları eski başkanı Diyarbakırda MHPyi vuracaktı!.. Abdullah özdoğan yazıyor

Polis,Diyarbakır’da MHP’nin yapacağı mitinde çatışma tezgahlayan bir çeteyi yakaladı..Çetenin Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç,adı Azerbaycan’da bazı karanlık olaylara karışan Yusuf Ziya Arpacık tarafından yönlendirdiği üzerinde duruyor..

Sanıkların Diyarbakır’da tezgahlamayı düşündükleri olay çok vahim..
Adeta iç savaş için ateşe benzin dökmeyi çağrıştırıyor..

Olayda adı geçen ülkü ocakları eski başkanı Karakoç ile Arpacık MHP ve Ülkücü camiadan karıştıkları adi polisiye olaylar nedeniyle de dışlanmış kimlikler..

Çetenin faaliyeti,uzmanlarca “tam bir Ergenekon faaliyeti,Yani Ergenekon MHP’yi vurmak ve ortalığı ateşe vermek istedi”diye tanımlanıyor..

Yapılan araştırmada gözaltına alınan kişilerden bir kısmının gasp, yaralama gibi suçlardan da poliste kaydı olduğu ortaya çıktı.

Bu kişilerin telefon görüşmelerinde bu hazırlıkla ilgili konuşmaların da olduğu belirtildi.

Zanlıların, emniyette sorguları devam ediyor. Diyarbakır'da düzenlenecek olan MHP mitingini provoke edecekleri öne sürülen 17 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır'da 6 Haziran Pazartesi günü düzenlenecek olan MHP mitinginin provoke edileceği yönündeki ihbarlar üzerine çalışma başlattı.

Sürdürülen çalışmaların ardından çeşitli semtlerde belirlenen adreslere yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenleyen ekipler, 17 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, bilgisayar ile bazı dijital malzemeler ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.Kaynak: haber365/ÖZEL


2166 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ