• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi13
Bugün Toplam1329
Toplam Ziyaret15991208
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Adaletli hakimin aldığı kararlar alkışlandı

Kendisini aldattığından kuşkulandığı karısını devlet koruma evinden barışma vaadiyle çıkarıp aynı gece kulak ve burnunu keserek öldü zannıyla boş araziye atan Bayram Akakuş'a toplam 13 yıl 9 ay hapis cezası verildi.... Kırmızı ışıkta geçerek 47 yaşındaki kadının ölümüne neden olan ve 1.80 promil alkollü olduğu anlaşılan Emir Parlak, müebbet hapis istemiyle yargılandığı mahkemede 16 yıl 8 ay hapis cezası aldı
Ağrı'da, kavga ettiği karısının burnunu ve kulaklarını kesip ölüme terk eden koca, 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. İşkenceye yardım ettikleri iddiasıyla tutuklanıp 30'ar bin TL kefaletle tahliye edilen 6 aile ferdi ise beraat etti. Ağrı'nın Diyadin ilçesinde 15 Mayıs 2009 tarihinde meydana gelen olay, İzmir'de inşaatlarda çalışan Bayram Akakuş'un (28), eşi Yıldız Akakuş'u (24) kendisini aldatmakla suçlayarak Diyadin'e gelmesi ile başladı. 5 Mayıs'ta kocası tarafından dövülen ve karakolluk olan Yıldız Akakuş, devlet korumasına alınarak Ağrı Huzurevine yerleştirildi. Ancak Bayram Akakuş, 15 Mayıs'ta Ağrı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri ile görüşüp eşini barışmaya ikna ederek eve götürdü. Aynı gece çıkan kavgada Bayram Akakuş, kendisini aldattığını düşündüğü karısının burnu ile kulaklarının bir bölümünü keserek işkence yaptı sonra da öldüğünü zannederek boş bir araziye attı. Bir süre sonra kendine gelip yaralı bir şekilde yola kadar sürünerek çıkan kadın, köy minibüsünün sürücüsü tarafından bulunarak hastaneye kaldırıldı.

YENİ KULAK- BURUN
Ağrı Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavinin ardından Erzurum'a sevk edilen Yıldız Akakuş'a, plastik cerrahi işlemi uygulandı. Kesilen kulaklarına dokudan parça eklenerek kulak, büyük bir bölümü kesilen burnu içinde kıkırdaktan burun yapıldı. Genç kadın Erzurum'da ismi gizli tutulan bir kadın sığınma evinde kaldıktan sonra Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatı ile Ankara'ya götürüldü. 2 çocuk annesi Yıldız Akakuş, devlet korumasına alınıp ismi gizli tutulan bir kadın sığınma evine yerleştirildi. Karısına işkence yaptıktan sonra kayıplara karışan Bayram Akakuş için de 81 ilde arama çalışması başlatıldı. Diyadin İlçe Jandarma Komutanlığı, Yıldız Akakuş'a yapılan işkenceye yardım ettikleri iddiasıyla firari koca Bayram Akakuş'un babası Mehmet Akakuş, kardeşleri Umut Akakuş ve Ümit Akakuş ile yakınları Veli Akakuş, Aytaç Akakuş ve Nurettin Akakuş'u gözaltına aldı. 6 akraba, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Zanlı Bayram Akakuş ise olaydan 1 ay sonra jandarmaya teslim oldu ve tutuklandı. Akakuş ailesi fertleri, Avukatları Ömer Günakın aracılığı ile tutuklanmalarına itiraz etti. Mahkeme, 6 aile ferdini 30'ar bin TL kefalet karşılığında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye etti. Bayram Akakuş'un yargılandığı Doğubayazıt Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazılı ifade gönderen Yıldız Akakuş, "Bayram Akakuş, bana işkence edip öldürmek istedi. Şikayetçiyim, en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum'' dedi. Mahkeme heyeti, Bayram Akakuş'u, toplam 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanıkların ise beraatlarına karar verildi.

Ölüme yol açan alkollü sürücüye 16 yıl hapis
İstanbul Beşiktaş'ta 47 yaşındaki Gülizar Çokduru'ya çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla "olası kasıtla adam öldürme" suçundan yargılanan Emir Rasim Parlak, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde esas hakkındaki görüşünü bildiren savcı, Parlak'ın olay günü 1.80 promil alkollü halde Barbaros Bulvarı'nda Zincirlikuyu'dan Beşiktaş yönüne hız limitlerine uymaksızın seyrettiği sırada, yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen Çokduru'ya çarptığını söyledi. Savcı, dosyadaki CD'de çarpma esnasında Parlak'ın yaya geçidinde yavaşlamadığını ve kırmızı ışıkta durmadığını hatırlattı. Bulvarın yaya trafiği yoğun bir bölge olduğuna dikkat çeken savcı, sanığın "kasten adam öldürme" suçundan ömürboyu hapisle cezalandırılmasını istedi. Parlak'ın avukatı ise müvekkilinin topluma kazandırılması gerektiğini belirterek "Belki bir daha içki kullanmayacak" dedi. Parlak da pişman olduğunu ve vicdan azabı çektiğini söyledi. Ancak mahkeme sanığı kasten adam öldürme suçundan ömürboyu hapis cezasına çarptırdı. Sanığın suçu olası kasıtla işlediğinin anlaşıldığını belirten mahkeme, cezayı 20 yıl hapis cezası olarak belirledi. Sanığın pişmanlık duymasını dikkate alan mahkeme, cezayı 16 yıl 8 aya indirdi.

'KARAR İLK DEĞİL'
Ali Rıza Dizdar (Avukat): "Yaya trafiğinin yoğun olduğu bir caddede, otomobilinizle örneğin 180 kilometre hız yapıyorsanız, orada olası kasıt söz konusudur. Çünkü bu sonucu doğuracağı açıktır. Olası kasıtın anlamı şudur: Sen bunu düşünmeliydin. Bu sonucu doğuracağını bilmeliydin. Bu örnekte de olduğu gibi sürücü hem alkollü, hem de kırmızı ışıkta geçmiştir. Kaza yapması, öldürmesi olanaklıdır. Bu ilk değildir. Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin de bununla ilgili kararları mevcut.  Sabah

 2532 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ