• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam653
Toplam Ziyaret16073712
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Sivas'ta 10 Nisan Polis Günü etkinlikleri çerçevesinde yürüyüş yapan özel harekat polislerinin 'Bozkurtlar' sloganı atması soruşturma konusu oldu.

İnternet ortamında paylaşan görüntülerle ilgili değerlendirme yapan Vali Ali Kolat, “Polisin neyi söyleyip söylemeyeceği bellidir. Yersiz atılan bir slogan.” dedi.

10 Nisan 2011 tarihinde tören geçişi yapan polislerin, törenden dönerken Atatürk Caddesi üzerinde kaydedilen görüntüleri bugün çeşitli internet sitelerinde haber konusu oldu. Ozan Arif’in bestelediği ’Ölmez bu hareket, ölmez bu dava’ adlı türküsünü koro halinde seslendiren polisler, 'Kim bunlar’ diye bağırılarak sorulan soruya ’Bozkurtlar’ diye karşılık veriyor. Soru ve cevap birkaç kez tekrarlanıyor. İçişleri Bakanlığı ve Sivas Valiliği, kaldırımdaki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kayda alınan bu görüntü internette yayınlanınca harekete geçti. Vali Ali Kolat, olayda art niyet olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Polislerin törenlerde neyi söyleyip söylemeyeceğinin belli olduğunu ifade eden Kolat, yapılanın yersiz ve yanlış olduğunu dile getirdi. Kolat, “Yersiz söylenen bir şey. Olayla ilgili soruşturma açacağız. Art niyetli olup olmadığının ortaya çıkarılmasının ardından gereken neyse yapılacak.” diye konuştu.
 
haber365.com1858 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ