• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam1514
Toplam Ziyaret15277743
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Daha önce 'Kürtler kucağımıza oturacak' diyerek tepkileri üzerine çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, bu kez diğerini gölgede bırakacak bir skandala daha imza attı.


Güneş, SKY Türk'te katıldığı programda 'CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim beyannemesini açıklama saatinin neden cuma saatine getirildiğinin sorulması üzerine Türk siyaset tarihine geçecek bir skandala imza attı.

İLK SKANDAL KILIÇDAROĞLU'NDAN

Kılıçdaroğlu, herkesin merakla beklediği CHP seçim beyannamesinin cuma saatine denk getirdi. Ve bu durum kısa sürede televizyon kanallarında ve sosyal paylaşım sitelerinde günün konusu haline geldi. Yapılan yorumlar da, CHP'nin hedef kitlesini cumaya gidenlerden seçmediği yönünde oldu. Hatta CHP'ye yakın kimi çevrelerce de 'millete yabancılaşmak' olarak yorumlandı.

Bu tartışmalar sürerken, Kılıçdaroğlu'nun vekili Hurşit Güneş devreye girdi ve liderinin hatasını düzelteyim derken kendisi yeni bir skandala neden oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş seçim beyannemesini değerlendirmek üzere SKY TÜRK'te katıldığı programda 'Seçim beyannemesinin neden cuma namazına denk getirildiği' soruldu. İlk başta soruyu geçiştiren Güneş konuyu Kürt meselesiyle ilgili başka bir mevzuya getirdi ve soruyu geçiştirdi.

"CUMAYI KAZA YAPSINLAR"

Programın ilerleyen dakikalarında aynı konuyla ilgili izleyici mailinin sorulmasına sinirlenen Güneş büyük bir skandala imza atarak, 'Cumayı kaza etsinler' dedi. Bunun üzerine program bir an dondu kaldı. Birileri tarafından uyarılmış olmalı ki 'Biliyorum Cuma namazının kazası yok ama yine de kaza etsinler' diyerek gafını toparlamaya çalıştıysa da başarılı olamadı.

CHP'nin seçim beyannamesini açıklama saatini cuma saatine denk getirmesi 'halktan uzaklaşmak' olarak yorumlanmıştı. Şimdi Güneş'in devirdiği çamla CHP uzunca bir süre dillere düşeceğe benziyor.

Daha önce de 'Kürtler kucağımıza oturacak' diyerek eleştirileri üzerine çeken Güneş'in bu skandal cümlesi Türk siyaset tarihine geçecek gibi görünüyor.

Haber365
1340 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ