• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam869
Toplam Ziyaret16087325
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Sansürlü dosyaları bir bir ortaya çıkarılıyor. Bir Wikileaks etkisi oluşturabilecek bu dosyalar şoke eden iddialar içeriyor.

 

FBI'ın geçmişte de birçok gizli belgesi açıklanmıştı. Daha önceleri de FBI raflarından şoke edici belgeler ortaya çıkmıştı. İşte bunlardan bazıları...
 
MÜSLÜMAN ESİRE İŞKENCE
 
2009'da ortaya çıkan FBI belgeleri Guantanamo mahkumlarının 18 saat sert ve soğuk zeminde yatırılıp zincirlere bağlandığını ortaya çıkıyor.

FBI tarafından açıklanan raporlarda, Guantanamo'da bir tutuklunun Kur'an okuduğu için kafasının paket bandıyla sarıldığı, bir başkasının aşırı sıcak bir odada tutulmaktan çektiği acı yüzünden kendi saçlarını yolduğu gibi ayrıntılar yer alıyor. Raporlarda ayrıca, kadın bir gardiyanın, tutukluların cinsel bölgelerine ve yüzlerine adet kanı sürdüğü, tutukluları sorgulayanlardan birinin Katolik bir rahip gibi giyinerek bir tutukluyu “vaftiz ettiği” gibi detaylar da var.

FBI belgelerinin bahsettiği bir başka önemli olay da Guantanamo Hapisanesi'ndeki işkence taktiklerine ilişkin.
 
MONROE'NİN ÖLÜM NEDENİ

FBI dosyalarında 1962'de aşırı dozda uyku ilacı almaktan ölen efsanevi yıldız Marilyn Monroe'nun ölümüyle ilgili iddialar bulunuyor. FBI, Monroe'nun ölümü ile ilgili şu sözlere yer veriyor...

"Robert Kennedy, karısını boşayıp, Marilyn ile evleneceğine söz vermişti. Ancak bunu yapmayınca, Marilyn ilişkiyi kamuoyuna duyuracağını açıkladı. Kennedy'ye yakın olan bir kişi Marilyn'e kamuoyunun dikkatini çekmesi için intihar etmesini ve onu kurtaracaklarını söyledi. Marilyn intihar etti ancak kurtarılmadı."

11 EYLÜL GİZEMİ

FBI dosyalarında 11 Eylül'de New York'taki ikiz kulelere yapılan intihar saldırılarından birin gerçekleştiren Muhammed Atta'nın 1996'da Mısır'a giderek kim olduğu belirlenemeyen bir kadını aradığı ancak bulamadığı yazıyor.

Belgelerde yine teröristlerin nerede uçmayı öğrendikleri, fitness stüdyolarında güç depoladıkları da belirtiliyor.
 
HİTLER İNTİHAR ETMEDİ

FBI'ın 752 sayfalık gizli belgelerinde, 1945 yılının 29 Nisan'ında intihar ettiği açıklanan Hitler'in aslında intihar etmediği belirtiliyor. Birçok Amerikalı Hitler'in ölümüne inanmıyor ve o dönemin FBI müdürü J. Edgar Hoover'e mektup gönderiyor.

Los Angeles'taki FBI bürosu ise 21 Eylül 1945 tarihinde şu notu düşüyor: "Hitler ve 50 en yakın güvendiği kişi Berlin'in düşüsünden yaklaşık 10 gün sonra iki denizaltı ile Arjantin'in güneyine ulaştı. Bıyığını kesen Hitler burada bir çiftlikte saklanıyor. Astım ve gastriti var."

UÇAN DAİRELER
Gizli belgelerde uçan daireler ya da uzaylılarla ilgili bilgiler de yer alıyor. Yazılanlara göre uzaylılarla çok uzun zamandır irtibat sağlandığı ancak bu kamuoyundan saklanıyor.

Ayrıca uzaylı ya da uçan dairesi gördüğünü iddia eden insanların da söyledikleri yer alıyor. Örneğin bir vatandaş 20 Ekim 1950 tarihinde 18:15 sıralarında evinin arka bahçesinde bir UFO gördüğünü söylüyor.
  
VE DİĞER İDDİALAR
 
2009 yılında ortaya çıkan FBI belgelerinde de ünlü şarkıcı Michael Jackson'un ölümle tehdit edildiği ortaya çıkmıştı.

Tehdide göre Michael Jackson bir konseri sırasında öldürülecekti.

John Lennon da FBI dosyalarında bahsedilen bir başka star. Belgelerde John Lennon'un politik duruşu sebebiyle incelenmesi gerektiği vurgulanıyor.

1970'lerde savaş karşıtı söylemlerini sirvileştirmesiyle tanınan şarkıcı için 1970'lerin başında FBI takibi gerçekleştirilmiş.

2010'da ortaya çıkan bir FBI belgesindeki iddia çok çarpıcı. İddiaya göre Senatör Ted Kennedy ile güzel oyuncu Marilyn Monroe ünlü oyuncu ve şarkıcıların da dahil olduğu seks partilerine katılmıştı.

Belgeye göre bu partilere Kennedy'nin kardeşleri John ve Robert'ın yanı sıra ünlü şarkıcı ve oyuncu Frank Sinatra da katılmıştı.

Hip hop müziğin krallarından Notorious Big'in (Biggy) ölümü hakkındaki detaylar da FBI'ın sızan belgelerinde yer alıyor.

Belgelere göre Biggy'nin cesedi yanında bir astım ilacı, bir paket marihuana ve bir kanlı jeans bulunmuş.
 
Sabah1745 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ