• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam1312
Toplam Ziyaret15277541
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Avrupa'da bir kilise ayin öncesi ezan okuması için bölgedeki bir camii imamını davet etti. Ezan okuyan Arap imam herkesi büyüledi.

Avrupa'da bir kilisede okunan ezan Hıristiyanları büyüledi. Ayin öncesi bölgedeki bir cami imamını ezan okuması için davet eden kilise yöneticileri, ezan karşısında herkesin büyülendiğini belirtti. 
Kilise yöneticileri, İslam Merkezi'ne başvurup yıllık kutlamalarında ezan okuyacak bir müezzin göndermesi talep etti. Ezanın okunacağı yer de onların en büyük katedralinden bir tanesiydi. Müezzin olarak mühendis Ammar seçilmişti.

Olayın gerisini Ammar anlatıyor: “Çok tereddüt ettim, istihareye yattıktan ve danıştıktan sonra Arap kıyafetlerimle gitmeye karar verdim. Gidip kilisede ezan okudum. Allah'a yemin ederim ki ellerinde müzik aletleri olmasına rağmen onlardan çok acayip bir huşu gördüm. Ayinlerine başlamak için benim bitirmemi bekliyorlardı. Bitirip çıktıktan sonra bazılarının dışarıda beni bekledikleri görmek beni oldukça şaşırttı. Bazıları ağlamadan duramıyorlardı. Bunlar arasında yaşlı bir kadın vardı, benden kalbini derinden sarsan bu kelimelerin tercümesini istedi.”

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

timetürk/habervaktim.com1956 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ