• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam857
Toplam Ziyaret16087313
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Çok Sert Konuştu

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un 'Başörtüsü moda olarak takılırsa sorun olmaz' açıklamasını kınadı.

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, sendika merkezinde yaptığı açıklamada, "Müslüman kadının kimliği olan başörtüsü Allah'ın emri Kur'an'ın hükmüdür. Süheyl Batum moda açılımı yapmak istiyorsa kendi başını örtsün. Çeksin elini Müslüman kadının örtüsünden." dedi.
İnanç ile modanın çok ayrı şeyler olduğunu vurgulayan Bayraktutar, "Kur'an'da emirler kesin bir dille ifade edilmişken, Süheyl Batum'un konuşması sadece örtüye ve dine karşı düşmanlığındandır. Bu tutum aynı zamanda insan haklarına ve inanç özgürlüğüne de aykırı bir yaklaşımdır. Batum'u şiddetle kınıyor, istifaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu. 

CHP'nin başörtü konusunda hazırladığı iddia edilen rapora da değinen Bayraktutar, "Böyle bir sorunun varlığını bile kabul etmezken referandumda atıp tutuyorlardı. Ne oldu başörtü raporu? Hani referandumdan hemen sonra açıklanacaktı? CHP'nin derdi, var olan sorunu çözmek değil sulandırmaktır." diye konuştu.


CİHAN
1589 kez okundu

Yorumlar

şemski     04/04/2011 15:14

tüm şemskanları bekliyorum
Misafir - şemsettin köstekçi

.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ