• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam1118
Toplam Ziyaret16002793
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Anne Çok Soğuk, Üşüyorum

Eşi kredi kartı borcundan dolayı cezaevinde bulunan 2 çocuklu kadın perişan durumda olduklarını belirterek kendilerine yardım edilmesini istedi.

Batman'ın Beşevler Mahallesi 1304 Sokak 58 numarada ikamet eden Leyla Yetişir adlı kadın iki çocuğundan birinin lösemi olması nedeniyle hayat mücadelesi veriyor. Evlerinde kilim olmayan Yetişir'in ailesinin bireyleri tek gözlü odada soğukla mücadele ediyor. Eşinin yaklaşık bir yıldan bu yana cezaevinde kredi kartı borcundan dolayı bulunduğunu belirten Leyla Yetişir, "Ev sahibimiz bizden ev kirası olan 150 TL'yi ödememiz için sürekli bize baskı yapıyor. Eşim cezaevindedir. 4 yaşındaki Mert isimli oğlumuz lösemi olduğundan dolayı ayda bir kez olsa Diyarbakır'ı götürmek zorundayız. Tek başıma kalmam maddi durumumuzun da yetersiz oluşu beni perişan ettiği gibi psikolojimi de bozdu. " dedi. 

Bir ara Batman Valiliği'nin kendilerine sadece 100 TL yardımda bulunduğunu, evlerinde soba ve yakacak olmadığını, sadece iki gözlü ısıtıcılarının olduğunu ve çevredeki komşuların kendilerine yemek verdiğini belirten Leyla Yetişir, Devlet, STK' lar ve hayırsever iş adamlarının yardım elini uzatmasını isteyen Leyla Yetişir, soğuk kış günlerinde durumlarının çok kötü olduğunu sözlerine ekledi.


www.diyarbakirhaber.com2191 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ