• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam1244
Toplam Ziyaret16002919
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

IMDB'de yer alan dünyanın en iyi ve en kötü dizilerinin listelendiği sayfada 6 Türk yapımı diziye yer verildi..

Ünlü sinema sitesi IMDB'de (Internet Movie Database) yer alan dünyanın en iyi ve en kötü dizilerinin listelendiği sayfada 6 Türk yapımı diziye yer verilmiş. Fakat bu yapımlar, en iyiler listesinde değil, en kötüler listesinde yer almakta.

İLK BEŞ TÜRKİYE'DEN

Film ve dizi izleyicilerinin en çok dikkate aldığı ve izleyip izlememe kararını büyük oranda, yapımların sitede aldıkları puanlara göre verdikleri sinema sitesi olan imdb.com'da yer alan dünyanın en iyi ve en kötü dizileri listesinde 6 Türk yapımı dikkat çekiyor. Listede ilk sırada Mehmet Ali Erbil, Nilgün Belgün, Melisa Sözen ve Pamela Spence'in oynadığı, aşık olduğu kız için yaşını küçültmek amacıyla deneyler yapan ve bir hata sonucu olmadık zamanlarda çocuğa dönüşen bir karakterin komik hikayesini konu alan "Büyümüş de Küçülmüş", ikinci sırada yine Mehmet Ali Erbil'in oynadığı "Hastayım Doktor" var. Petek Dinçöz'ün oyuncu olarak yer aldığı "Nehir" adlı dizi ise üçüncü sırada.

SEVİLEN DİZİLER EN KÖTÜLER ARASINDA

2003 yılında yayına giren ve özellikle çocukların ilgisini çeken, başrollerinde yakın zamanda hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın da oynadığı "Sihirli Annem" listede dördüncü sırada. Dizinin bugünlerde tekrar yayına başlaması gündemde. Sihirli Annem'in hemen ardında ise 2004 yılında başladıktan sonra izlenen dizilerden biri olmasına rağmen sürekli oyuncu değişiklikleriyle devam eden ve tekrarları hala gösterilen "Cennet Mahallesi" bulunuyor.

HÜRREM SULTAN 8. SIRADA

2003 yılında Star TV'de yayınlanan ve başrollerini Gülben Ergen ve Ali Sürmeli'nin paylaştığı, Kanuni ile Hürrem arasındaki aşkı konu alan "Hürrem Sultan" listede 8. sırada.

KURULUŞ DİZİSİ EN İYİ 50'DE

Kurtuluş savaşı zamanını anlatan, 1994 yapımı "Kurtuluş" dizisi IMDB'nin en iyiler listesinde, listedeki tek Türk yapımı olarak 37. sırada. 

SIRALAMA AŞAĞIDAKİ GİBİDİR5734 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ