• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam200
Toplam Ziyaret16074499
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

POLİSTEN GÜLDÜREN ANONS...VİDEO..

 

Polisten Güldüren Anons
"ÖSS Sonuncusuyuz Gidin Ders Çalışın"

 Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden bir grup, sabah saatlerinde Sento Caddesi'ndeki barış ve Demokrasi Partisi

(BDP) Bağlar ilçe binası önünde toplandı.

Buradan aralarında BDP Genel Başkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve bazı Belediye başkanları ile Teğmen Caddesi'ne kadar yürüyen gruptan bazı kişiler, ateş yakıp yola barikat kurduktan sonra polise taş, molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldırdı.

Bunun üzerine polis, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. Bazı kişiler gözaltına alınırken, bir güvenlik görevlisi atılan havai fişek nedeniyle elinden yaralandı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Öte yandan Balıkçılarbaşı ve Huzurevleri semtlerinde de taş ve molotofkokteyli ile saldıran göstericilere, polis biber gazı ve tezyikli su ile müdahalede bulundu.

-"GİDİN DERS ÇALIŞIN" ANONSU-

Hakkari'de polis, izinsiz gösteri yapan çoğunluğu çocuklardan oluşan grupları, "Çocuklar evinize dağılın, Hakkari bu yıl da ÖSS'de sonuncu oldu, gidin ders çalışın" şeklindeki anonslarla uyardı.

Abdullah Öcalan'ın, Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden ve büyük bölümü çocuklardan oluşan gruplar, çeşitli mahallelerde, barikat kurup ateş yaktı.

Olay yerine gelen polise de taş ve molotofkokteyli ile saldıran gruplara, basınçlı su ve biber gazıyla müdahele edildi.

Öte yandan polis gösterilerin yapıldığı mahallelerde zırhlı araçlardan,

"Çocuklar evinize dağılın, Hakkari bu yıl da ÖSS'de sonuncu oldu. Gidin, ders çalışın" anonsu yaparak, göstericileri uyardı.

-ŞANLIURFA'DA İZİNSİZ GÖSTERİLER-

Şanlıurfa'nın Suruç ve Viranşehir ilçelerinde düzenlenen izinsiz gösterilerde, bazı iş yerlerine molotofkokteyli atıldı. Polis, göstericilere göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti.

Suruç'ta, Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünü bahane eden bir grup, terör örgütü lehine sloganlar atıp, siyah bezler taşıyarak yürüyüş yaptı. Kepenklerinin açık olduğu bazı iş yerlerine molotofkokteyli ve taş atmaya başlayan gruba, polis ekipleri, tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Atılan molotofkokteyli ve taşlar nedeniyle bir market ve öğretmenevi ile kimi iş yerlerinin camları kırıldı. Markette çıkan küçük çaplı yangın, ekiplerce kısa sürede söndürüldü.

Viranşehir'de de Karacadağ Caddesi'nde toplanan bir grup, terör örgütü lehine sloganlar atarak, Cumhuriyet Meydanına doğru yürüdü.

Yapılan basın açıklamasının ardından dağılmaya başlayan gruptan bazı kişiler, burada bulunan bir banka şubesine ve önlem alan polislere molotofkokteyli attı. Polis ekipleri de biber gazı kullanarak göstericileri dağıttı.

Atılan göz yaşartıcı gazdan çevredeki vatandaşlar da etkilendi.

İzinsiz gösteriler nedeniyle 2 ilçede de bazı kişileri gözaltına alan güvenlik güçleri önlemlerini artırdı.Grup, açıklamanın ardından dağıldı. - DİYARBAKIR (Anadolu Ajansı)2687 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ