• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi22
Bugün Toplam1521
Toplam Ziyaret15991400
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1
ÖNSÖZ

Değerli okuyucularımız, bu siteyi kurmamızın amacını kısaca anlatmak gerekirse;

Aşiretçilik her ne kadar feodal yapıların korunduğu bir kurum olarak tarif edilse de, buradaki amacımız bir feodaliteyi hortlatmak veya bir çıkar unsuru çerçevesinde çalışmalar yapmak ve herhangi bir oluşuma hizmet vermek değildir. Yasa ve kanunlar nezdinde suç teşkil edecek kışkırtma ve oluşumlara asla destek veremeyiz. Daima bütün Türkiye halkları ile barış ve kardeşlik içinde yaşamak en büyük arzumuzdur. 

Çalışmamız Çıkar sağlamak ticari  kazanç elde etmek,  herhangi bir dernek, parti veya herhangi bir örgütsel yapılanmaya hizmet vermek değildir. Tamamen yasalar çerçevesinde Türkiye ve  dünyadaki aşiretlerin tarihi oluşumları hakkında bilgilendirme  hizmeti sunma amaçlıdır.

SİTEMİZ TAMAMEN BİLGİLENDİRİCİ TARİHSEL   KAYNAKLARI TARAFSIZ VE YORUMSUZ ŞEKİLDE SUNMAKTADIR.

Bizleri yasalara karşı suç'a sürükleyecek her türlü oluşuma karşıyız. Bu sitede yayınlanan makale ve yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiç kimseye hakaret ve aşağılayıcı veya suç teşkil edecek  bilgiler içermemektedir.
Gerek aşiretlerin  tarihi ve gerekse diğer sosyolojik bir takım tarihsel bilgiler tamamen orijinalıne sadık kalınarak ve kaynakları gösterilerek sunulmaktadır. 

Amacımız  yıllar hatta yüz yıllardır değişik bölgere dağılmış  ve kendilerinden haber alınamamış , yakınlarınının izini kaybetmiş,  toplulukları  sosyal bir  çalışma sonucu buluşturmak ve bu toplulukların  oluşumu hakkında rivayet , uydurma  süpekülatif bir takım söylemlerden uzaklaşarak net  bir bilgi kaynağı oluşturmaktır. Bu bizden sonraki kuşaklara da ışık tutacaktır.  Hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin hazırlamış olduğumuz bu sitemiz , sizlerin tarihleri ve geçmişlerini tanıması ve aralarındaki sosyal ağı genişletmek  amacıyla hazırlanmıştır. Bundan ötürü kimseden maddi bir katkı beklemiyoruz. Sadece katkı sağlayacak bilgilerinizi bizimle paylaşmanız bizleri mutlu edecektir.

Büyüklerimiz  ne demiş  "En kıymetli bilgi paylaşılan bilgidir." paylaşılmayan bilgiler defter sayfalarında ve açılmayan zihinlerde saklı kalıp yok olur. Belgelere  dayalı tarihi bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Şunu anlatmaya çalışıyoruz. Biz bu siteyi  çeşitli nedenlerle geçmişimizi bir yazılı eserle bu güne getiremememizin  sıkıntılarını ve geçmişimiz hakkında son derece bilgisiz olmamızın bizde yarattığı sıkıntıyı  bizden sonraki nesilin yaşamaması için  kurduk. Tarihimizi ve Serecerimizi bizden sonraki nesillere karşılık beklemeden taşıyabimek bizim için  sosyal bir görevdir.

Değerli okuyucularımız, sitede bir bilgi veya köşe yazısını okurken lütfen yorum kısmına yorumunuzu da yazın. Beğenip beğenmemeniz önemli değil,. Eğer beğenmediyseniz de gerekçesini yazın ki daha iyiyi daha doğruyu bulalım. Siteye girip sessizce ayrılmayalım .

Yukarıdaki serzenişlerimi makul karşılayacağınızı, ve gereken ehemmiyet ve hassasiyeti göstereceğinizi umuyoruz.

 

Saygılarımızla

 

www.semskiasireti.com

  
8841 kez okundu

Yorumlar

şemsıka aşiratı     01/06/2014 14:09

admin ben d bakır kulp ilçesi şemsıka köyünde ozan pasur yılardır şemsıka aşiretını araştırıyorum elımızdeki bilgi köken ırakta gelme ömer ağa ailesi olarak bilinmektedır aşiratımız çok dağlımiş bulunmakta vanın özalp saray muradiye ağrı doğu beyazıt ve siirtın şirvan bölgesınde bulunmaktadır bu çalışmanızı takdir edıyorum mumkünse birbirımıze irtibata geçelım saygılar
Misafir -

     02/11/2013 02:29

hevalé delal ben amed in pasur ilçesi hevédan bölgesi koçeré şemsıka köyündedim iyide uzun uzun nalaıyorsun ama hevédanın koçeré şemsıka köyünden bir kelimen yok nasıl şemsika aşiretini veya şemsıkalıları anlatıyorsun....?
TARIK KIZIL

Belikan ve Şemskiler     29/07/2012 19:57

Belikanlılar ile Şemskiler arasında bir akrabalık bağının olup olmadığı hususunda araştırmamız vardır. Ancak daha tam olarak bir sonuca ulaşamadık. Bu konuda araştırmamız devam ediyor. Belikıanlılar ağrılıklı olarak İslahiye ve Maraşın bazı bölgelerinde yaşarlar. Şemskanlılar ile aynı soydan olan Suveydiler de aynı bölge menşeylidirler. Özellikle Belikan Aşireti bölgenin merkezi konumunda olan İslahiye tarafında yaşarlar, Göçmenlerden sorumlu Bir Türk müdürünün açıklamasına göre sayıları 10.000 aileyi bulur ve hepsi kürttür)
Misafir -

     29/07/2012 18:02

belikan aşireti ile şemskanlı aşireti aynı aşiretmi?cevabınızı bekliyorum.daha soracağım çok sorum olacak.çimdiden tşk.
Misafir -

     06/01/2012 23:26

ben bir şemski bunu cok beğendim
halit yardımcı

     15/03/2011 09:25

saygı deger kıymetlı buyuğüm ; Siteyi uzun zamandan beridir takip ediyorum.Sızın Aşiretimiz için gösterdiğiniz çalısmanızın neticesinde elde etdiğimiz bilgileri görmemezlikten gelemeyiz.Bizim sizinle daha aktif sekıilde görüşmemiz gerektiği kanısına vardım.Siz batman ve siirtdeki aşiretimizden habersiz iken biz bitlisdeki şemsikiler onlardan haberdardrık.Bunu size aktarabilirdik.Bu arada cizredeki şesikilerden haberdarmısınız?Yazın bölgemizde aşiretimizn yaşadığı cografyada sılayı rahım yapalım tanısalım dıyorum ne zman musaıt olursunuz?Çevre illerdende akrabalarımızdan bırer ıkıser kısı yanımıza alıp gezebılırız.selam ve muhabbet ıle...
ŞEMSKANLI

.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ