• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam863
Toplam Ziyaret16087319
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

FENERBAHÇEDEN İKİ SEZONU KURTARMA PLANI

Avrupa’dan ihraç edilen Fenerbahçe ile Futbol Federasyonu arasında “Şah-Mat” savaşı yaşanıyor

1- Fener, 3-4 ay sonra çıkacak  düşme kararı öncesi hem bu sezonu hem de gelecek sezonu kurtarmayı amaçlıyor.

2- Federasyon düşürürse ve mahkemeden “şike yok” kararı çıkarsa Fener, tazminat isteme hakkı kazanacak.

3- Aydınlar ve yönetimi, bu nedenle Fenerbahçe Kulübü’nden “Şike olayını” kabul ettiğine dair yazılı belge istedi.

4- Federasyon, Bank Asya’ya düşürme kararı vermeyip yine iddianameyi beklerse lig Kanarya ile start alacak.

FENER’DE önce Nihat Özdemir sonra da Asbaşkan Ali Koç açıkladı: “Federasyon bizi küme düşürsün.” Ve bu açıklamalar dün resmiyet kazandı. Sarı-Lacivertli yönetim resmen Futbol Federasyonu’na başvurarak, “Şike yaptığımız iddiasıyla bizi Devler Ligi’nden men ettiniz. Madem biz şike yaptık o halde Süper Lig’den de atın” dedi. Fener yönetimi bu taleple 3-4 ay sonra çıkabilecek bir küme düşme kararı karşısında hem bu sezonu hem de gelecek sezonu kaybetmek istemiyor. Geçmişte Ankaraspor için böyle bir karar alınmış ve başkent ekibine çifte ceza kesilmişti.

Süreçte ya Fenerbahçe aklanırsa

Fener ile Başkan Mehmet Ali Aydınlar yönetimi arasında adeta bir satranç maçı başladı. İki taraf da bu süreçte hamlelerini yapacak. Federasyon eğer Fenerbahçe’nin isteğini yerine getirip, küme düşürme uygulamasına giderse bu defa Sarı-Lacivertli ekibe ileride tazminat isteme hakkını da vermiş olacak. Çünkü iddianame açıklandığında eğer şike ile ilgili bir karar çıkmaz ise o zaman Fenerbahçe haklı duruma gelecek hem Şampiyonlar Ligi’ne alınmadığı için, hem de suçsuz yere küme düşürüldüğü için Futbol Federasyonu’na maddi ve manevi ağır tazminatlar içeren davalar açabilecek.

UEFA, tazminattan korkmuştu

Fenerbahçe’nin bu hamlesine karşı hamle ile cevap veren Futbol Federasyonu, Sarı-Lacivertli yönetimden kendilerine resmi bir yazı ile başvurmalarını ve bu yazıda 2010-11 sezonunda soruşturma kapsamında adı geçen maçlarda şike yaptıklarına dair iddiaları kabul etmelerini isteyecek. Bu durumda Federasyon ileride Fenerbahçe lehinde alacağı bir karar karşısında elinde belge olduğu için tazminat ödemekten kurtulacak. Zaten UEFA Başkanı Plati’nin de bu tazminat maddesinden çekindiği için Şampiyonlar Ligi ile ilgili kararı Futbol Federasyonu’na aldırdığı iddia edildi.

Kritik nokta şike iddianamesi

Hem Fenerbahçe’nin hem de TFF’nin karşılıklı hamleleri sonuç vermez ise lig planlandığı gibi Fenerbahçe ile birlikte 9 Eylül’de start alacak. Şike soruşturmasını sürdüren Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’in iddianamesini mahkemeye verme tarihi ise Fenerbahçe’nin kaderini belirleyecek. Çünkü iddianame beklendiği gibi 3-4 ay içerisinde çıkar ve buna göre Futbol Federasyonu muhtemel bir küme düşme kararı verirse bu defa Sarı-Lacivertli yönetimin korktuğu başına gelecek ve hem bu sezonu kaybedecek hem de gelecek sezon Bank Asya’da mücadele edecek. Turgut Arslan

Şampiyonluğu 80 milyon göz gördü

KALECİ Volkan “18’de 17 yaparak nerelere geldiğimizi herkes gördü. Türkiye’de futboldan anlayan insan çoktur, aşağı yukarı 40-45 milyon insan vardır. İkiyle çarparsanız 80 milyon göz yapar. Bizim nasıl şampiyon olduğumuzu bu gözler gördü” dedi. Volkan şöyle devam etti: “Bizi Süper Lig’de oynatmayın istiyoruz. Bank Asya 1. Lig’den tekrar başlamak istiyoruz. Amatör kümeye bile gitsek Fenerbahçe kalesinde ömrüm elverdiği sürece futbol oynamak istiyorum. Benim gibi bütün arkadaşlarım, yabancı yerli aynı şeyi düşünüyor. Aynı konumda biz olsak Şampiyonlar Ligi’ne gitmek bizim için bir ödül olmazdı. Çünkü o hakkımız ve kazandığımız bir şey değil. Bugünkü şartlarda bu Fenerbahçe’nin eze eze hakkıdır, şampiyon olmuştur. Fenerbahçe’nin gitmesi gerekiyordu. Aynı şekilde diğer takımda da soruşturmada ismi geçen şahıslar var. Bunlar hep kafamızda soru işaretleri, cevabını istiyoruz”. Bu arada Alex’in toplantının başlama saatinin 13.00’ten 14.00’e alınması nedeniyle özel işi olduğu için toplantıya katılamadığı açıklandı.

TFF düşüremez

Fenerbahçe, federasyona “Bizi küme düşür” diye gidemez. Çünkü soruşturma sonucunda hangi kararın çıkacağı belli değil. Fener’in dediğini yapsa bile o zaman suçlu bulunursa federasyon ayrıca yaptırım uygular. “Sen kendi isteğinle indin” der. Fener şunu yapmalı. “Soruşturma kapsamında atfedilen suçun kabulü olarak, kişileri bağlamamak kaydıyla, zararın büyümesine mani olmak amacıyla kulüp adına ikrar ettiğimizin kabulü ile neticeleri yönünden kabul edilmek zorunda kalındığı” şeklinde yazılı beyan vermesi gerekir. Aksi takdirde bir şey olmaz.

• Kemal Kapulluoğlu (Avukat)

Fener ligde kalır

enerbahçe yönetimi böyle bir karar alıp, daha sonra bunu genel kurulunda onaylattırabilir. Ama bence Fenerbahçe ligden çekilemez. Çünkü bu talimatlara aykırı. Diyelim ki çekildi. Çekilirse federasyon, Fener’i istediği ligden başlatma hakkı var. “Madem çekildin git Bank Asya’da oyna” diyemez. Fenerbahçe iki maç üst üste çıkmazsa zaten otomatikman Bank Asya’ya düşer. “Fener bizi düşürün” diyerek federasyonu baskı altına almaya çalışıyor. İleride doğabilecek tazminatı kovalıyor. Bu süreci çok kötü yöneten federasyon bu oyuna gelmez. Fener ligde kalır. • Türker Aslan (Tahkim Kurulu eski başkanı)

 

STAR2021 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ