• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam881
Toplam Ziyaret16087337
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

KATLİAM BAŞLADI, SOKAKLAR CESET DOLU

Trablus'u ele geçiren muhalifler, başına 1.7 milyon dolar para ödülü konulan Kaddafi'ye bağlı güçlere karşı katliam başlattı.

Pek çok kişi Trablus'u tahliye ederken, başkent sokakları Kaddafi'nin Njier ve Çad'dan getirdiği paralı askerlerin cesetleriyle doldu. Bu kişiler elleri arkadan bağlanarak kafalarına ateş edilerek öldürülmüş. Bab El Aziziye Sarayı yakınlarındaki Ebu Selim semtinde bir hastanede de çürümeye yüz tutmuş 80 kadar ceset bulundu. Hastanede tedavi görürken öldürülen bu kişilerin arasında paralı askerlerin yanında siviller de bulunuyor. Muhaliflerin intikam saldırıları katliama dönüşürken, BM, Libya'daki tüm taraflara itidal çağrısında bulundu. Şiddet ve intikam saldırılarının önüne geçilmesi istenirken, her iki tarafın infazlarının savaş suçu niteliği taşıdığı belirtildi. Geçici Ulusal Konsey'in Başkanı Mustafa Abdül Celil de, isyancıları intikam saldırılarına girişmemeleri konusunda uyardı, çağrısına uyulmaması halinde istifa edeceğini söyledi. Çatışmalar, Libya liderinin doğum yeri Sirte yakınlarında yoğunlaşırken, İngiliz savaş uçakları Sirte'de bir sığınağı bombaladı. İngiltere Savunma Bakanı Liam Fox, 'Sirte'de bir sığınağa yönelik saldırının, rejim kuvvetlerinin Trablus'tan Sirte'ye geçmesi durumunda alternatif bir komuta kontrol merkezine sahip olmalarını engellemek için yapıldığını' kaydetti.

Lİbya Irak olur korkusu
LİBYA'da son zamanlarda yaşananlar ve özellikle yağma görüntüleri, Irak'ta Saddam Hüseyin rejiminin devrilmesini hatırlatırken, ülkede 138 kabilenin bulunması bu grupların birbirleriyle çatışmaya gidebileceği korkusu yaşatıyor. Ülkenin silah kaynıyor olmasının da olası uzlaşmazlıkları iç savaşa dönüştürebileceği belirtilerek, ülkenin asayişin sağlanmasının en öncelikli konu olduğuna dikkat çekiliyor. ABD'de, Libya ile ilgili bugünlerde kafaları en çok kurcalayan konu, Kaddafi sonrası Libya'nın nasıl olacağı ve Irak'a benzeyip benzemeyeceği.

AKSAM2171 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ