• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam713
Toplam Ziyaret16073772
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

ERDOĞANA ÖYLE BİR MEKTUP GELDİ Kİ

Erdoğan bile şaştı kaldı!

Erdoğan'a gönderilen mektuplarda öyle ifadeler yer alıyor ki...
 

Bakan yardımcılığı kadrosu açıldı. Halktan başvuru yağmuru başladı. Vatandaşlar, vaat üzerine vaat sıraladı,Başbakan Erdoğanbile şaştı, kaldı.

21 icracı bakanlık için bakan yardımcıları aranırken vatandaşlar Başbakanlık'ı başvuru yağmuruna tuttu. Yüzlerce başvurunun geldiği Başbakanlık'ta ilginç bazı başvurular da dikkatlerden kaçmadı. Başbakan Erdoğan'a gönderilen mektuplarda kimi "Google'a 'mucit torna ustası' yazarsanız yaptıklarımı görebilirsiniz" dedi, kimi "bana görev verin, PKK'yı 4 ayda bitireyim" vaadinde bulundu. İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tebessüm ettiren, halktan gelen başvurulardan bazıları:

MUCİTİM (O.K.): Meksika Körfezi petrol sızıntısı çalışmalarında projelerimin çoğu uygulandı. BP'yi 24 milyar dolar zarardan kurtardım. Ben de Bakan yardımcısı olmak istiyorum. Arz ederim. Not: Çalışmalarımgazeteve internet sitelerinde var. Google'a "mucit torna ustası" yazarsanız ilgili haberleri görebilirsiniz.

İCRAAT PLANI (E.A.): 20 yıldır özel sektörlerin bütün kurumlarından almış olduğum kazanımlarla bakan yardımcısı olarak ülkeme hizmet etmek istiyorum. Takip etmeyi ve yapmayı düşündüğüm çalışmalar şöyle: Takip etmeyi ve yapmayı düşündüğüm çalışmalar şöyle: Kamu makam araçlarının 120 binden 5 bine indirilmesi; idarecilerin ziyaret karşılamalarının düzenlenmesi, mecburi protokollerin kaldırılması; askeri iç hizmetlerin özel hizmetlilere devredilmesi; askeri envanterlerin takibi ve her türlü giderlerin bağımsız sivillerce denetlenmesi; Erzurum, Mardin, Diyarbakır, Ağrı gibi tarihi şehirleri dünya markası yapma çalışması; Ermeni iddiaları üzerine çalışmaların bir masada toplanması ve hedef belirlenmesi; Güneydoğu'da terör çözümü üzerine sivil örgütlerin kurdurulması (önemli); bor madeni üzerine ülkemizde vergisiz yatırım üstlerinin kurulması ve teşviki.

TERÖRÜ BİTİRİRİM (T.G.): Daha önce şahsınıza sunduğum dilekçelerimde, yetki verildiğinde, abartılı da olsa PKK sorununu dört ay içinde bitiririm sözünü vermiştim. Sizin bakan yardımcılığı açıklamanız beni çok sevindirdi, şahsıma bakan yardımcılığı görevini layık görürseniz, sözümü yerine getiririm.

EMEKLİ OLMALIYIM (S.T.): 1968 İstanbul doğumlu bir anneyim. Ev hanımıyım, 6 yıl çalışırsamemekliolabiliyorum. Evde oturmaktan çok sıkıldım. Bakan yardımcılığına aday olmak, sizinle birlikte çalışmalarda bulunmak istiyorum. Beni seçmenizi diliyorum. Kendimle gurur duymak istiyorum.

ZİYARET EDEYİM (M.R): Bakan yardımcılığı konusunda kendimi yeterli, ehliyetli görmekteyim. Çok başarılı olacağıma inanıyorum. Çevremdeki herkes bana siyaset ve özellikle bürokraside yer almam gerektiğini vurgularlar idi. Sizinle görüşme imkanım olsa bu konuda size şifahi olarak hatır sorup kendimi anlatmak isterim.

Takvim1898 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ