• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi21
Bugün Toplam2338
Toplam Ziyaret15290117
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Dergaha gelenlere cennete gideceklerini vaadederek cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir kişi tutuklandı. İddialar polisin bile kanını dondurdu.

Bursa'da kendisini sözde bir cemaatin piri olarak tanıtıp, dergaha  gelenlere cennete gideceklerini vaadederek cinsel istismarda bulunduğu  iddia edilen bir kişi tutuklandı. Olaydan sonra psikolojisi bozulan bazı  müştekiler sözde pirin kendilerini kandırdığını belirterek şikayetçi  olurken, diğerleri ise "O bize zorla hiçbir şey yapmadı" dedi.


Edinilen bilgiye göre, akıllara durgunluk veren olay, Emniyet  Müdürlüğü'ne yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. Merkez Yıldırım ilçesinde  sözde bir dergaha gelen kişilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu  iddia edilen bir kişinin, mahalle sakinleri tarafından linç edileceği  yönündeki ihbar polisi harekete geçirdi.   Dergah adı altındaki evi  basan ekipler, içeride bulunanların ifadesini aldı. Müştekilerin,  kendisini pir olarak tanıtan kişiyle cennete girmelerine şahitlik  edeceği için din adına oral seks yaptıklarını, ilişkiye girerek tabi  olduklarını söylemesi polisin bile kanını dondurdu.

Ekipler, herkesi tek  tek dinleyerek, sapkınlıklarla dolu olayı aydınlatmaya çalıştı. Dergaha  karı koca gelen çiftlerin pir ile ayrı ayrı cinsel ilişkiye girdikleri  belirlendi. Polis, toplam 19 kişinin ifadesini aldı. Bunlardan yarısı  kandırıldıkları, olaydan sonra psikolojilerinin bozulduğunu belirterek,  sözde pirden şikayetçi oldu. Diğerleri ise, şüpheli pir ile kendi  istekleriyle ilişkiye girdikleri için herhangi bir şikayetlerinin  olmadığını söyledi. 2003 yılından beri süren sapkınlıkların daha önce  bir başka semtte, ondan önce de evlerde yapıldığı iddia edildi.


Dergahta ve şüpheli 47 yaşındaki U.K'nın evinde yapılan aramalarda ele  geçirilen DVD'lerde ise çocuk ve hayvan pornosu görüntüleri çıktı.  Sözde pir U.K, pirin 'nur çeşmesi' olarak adlandırılan cinsel organından  gelen sıvının sperm olmadığını, bu beyaz sıvının sadece pirlerden gelen  bir nur olduğunu söyledi. Dergaha gelen kişilerin zikir odasında  cezbelenince bulunduğu sır odasına girdiğini kaydeden U.K., "Ben sır  odasına gelen kadın ya da erkekleri cinsel organımı öptürerek badelerim.  Bunun dışında da isterlerse erkeklerle de, kadınlarla da ters ya da normal yolla ilişkiye girerim" dedi. 

'BENİMLE İLİŞKİ İSTEYEN BİRİNİ GERİ ÇEVİRİRSEM O KİŞİ YANAR, DELİRİR'


2006 yılından sonra müritlerini badeleyip cinsel ilişkiye girdiğini  söyleyen evli ve 2 çocuk babası U.K., "Kadın erkek hiçbir müridimi zorla  badelemedim veya cinsel ilişkiye girmedim. Daha önce müridim olan  kişiler beni şikayet etmiş olabilir. Ben müridimle ilişkiye girmem.  Zikir esnasında cezbelenen kişi sır odama gelir. Ben hiçbir şey yapmam.  Onlar kendileri gelip kucağıma oturur. Benim pir olarak sır odasına  gelen müridime cinsel ilişkiye giremeyeceğimi söyleme gibi bir lüksüm  olamaz. Ben cezbelenen müridimle ilişkiye girmezsem mürit zikir durumundan dolayı yanmaya başlar. Gücü kalmaz ve delirir" diye konuştu.


Şüpheli, "nitelikli cinsel saldırı, Tekke ve Zaviyeler Kanunu'na  muhalefet, çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları depolamak" suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Olayla ilgili  gözaltına alınan 3 kişi ise serbest bırakıldı.   

'SUÇLULAR CEZASINI ÇEKSİN'


Sözde dergah olarak kullanılan Yıldırım ilçesindeki bölge esnafı ise  şokta. Dergahın hemen yanındaki esnaflardan R.A., "Böyle bir şeye halen  inanmış değilim. Bu imkansız bir şey. Bu insanlardan bu tür şeyler  beklemek mümkün değil. Biz esnafız, çalışıyoruz, içeri gelen giden  oluyor ama şok olduk. Ne anlatabilirim, ne diyebilirim ki? Anlatabilecek  bir şey yok. Ben böyle bir şeyi sezsem mümkün değil asla bırakmazdım.  Çarşamba günleri gelip ibadet yapıp gidiyorlardı. Burayı kiralamışlardı.  polisler geldi, 'Şikayetiniz var mı? diye sordu. Üst katı  kullanıyorlardı. İçeri gelip gideni ailesi zannediyorduk. Böyle bir şey  olamaz" dedi.


Esnaf D.K. ise, "Biz ekipleri görünce olayı  öğrendik. Şok olduk, böyle bir şeyi beklemiyorduk. Böyle bir şey  yapıldıysa suçlular cezasını çekmelidir. Bu olay dini istismara giriyor.  Görüntü olarak bir Müslüman gibi duruyorlardı. Bu çok üzücü bir olay,  biz de şok olduk. İnanamadık" diye konuştu.


R.T. de şüphelinin  bazen motosikletle geldiğini belirterek, "Sakallı, cübbeliydi. Böyle  birinin bu tür bir şey yapabileceğini aklımızın ucundan bile  geçirmezdik. Bazen yanında birileri de olurdu. Kimseyle konuşmaz,  muhatap olmazdı. Buraya polisler geldi, yakalayıp götürdü. İnsanlarla,  kadın ve erkeklerle cinsel ilişkiye giriyormuş. Adamın hakkında bir şey  bilmiyorduk. Şaşkınız" dedi.



2025 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ




Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ