• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam2397
Toplam Ziyaret15290176
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

ADALET KARARINI VERDİ .ŞİMDİ VİCDANLAR RAHAT

 

Motosikletle girdikleri mahallede rastgele açtıkları ateş sonucu 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin ölümüne yol açan iki sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Cezada herhangi bir indirim de yapılmadı. Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, 21 yaşındaki Veysi Abdurrahmanoğlu'nu 'çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme', motosikleti kullanan arkadaşı Deniz Basut'u da 'kasten adam öldürmeye iştirak' suçlarından mahkûm etti. Abdurrahmanoğlu, ayrıca 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ölen öğrencinin yakınları, cezanın acılarını bir nebze olsun azalttığını belirtirken, "Bu karar örnek olsun, kimsenin canı yanmasın." çağrısında bulundu.Davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklar Veysi Abdurrahmanoğlu ve Deniz Basut ile taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada dava hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, her iki sanığın da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme Başkanı Ahmet Korkusuz, sanıklardan son sözlerini sordu. Açtığı yaylım ateşi sonucu 14 yaşındaki Emrah Hatipoğlu'nun ölümüne neden olan Veysi Abdurrahmanoğlu, "Ben isteyerek bir şey yapmadım. Öleni tanımıyorum bile." dedi. Deniz Basut ise, "Benim hiçbir günahım, suçum yok. Tek suçum, motosiklet ile o mahalleden geçmekti." savunmasını yaptı.

Maganda kurşununa kurban giden Emrah Hatipoğlu'nun yakını Perihan Hatipoğlu, sanıklara verilen cezanın acılarını bir nebze olsun azalttığını söyledi. Hatipoğlu, "Adalet yerini buldu. Bu ceza örnek olsun, bir daha kimsenin canı yanmasın." diye konuştu. İstanbul Güngören'de 21 Temmuz 2010'da iki mahallenin gençleri 'yan baktın' kavgasına tutuşmuştu. Olay kapandıktan sonra kavganın taraflarından Veysi Abdurrahmanoğlu, arkadaşı Deniz Basut'un motosikleti ile karşı mahalleye giderek etrafa rastgele ateş açtı. Kurşunlardan biri, evinin önünde oturan ve kavgayla ilgisi olmayan ilköğretim öğrencisi Emrah Hatipoğlu'nun ölümüne yol açtı

haberciler.com1528 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ