• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam230
Toplam Ziyaret15276459
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Bizde Senun A....

Haber: Kılıçdaroğlu'na Küfürlü Pankart Şoku

Rize'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Seçim otobüsüne Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yumurtalı saldırı düzenlendi. 'Biz de senun a...' yazan bir pankart asıldı

Kılıçdaroğlu, Bayburt mitinginin ardından geldiği Rize'de Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 8 bin kişiye hitap etti. Miting alanında Ergenekon davasından tutuklu, CHP'nin Zonguldak'tan milletvekili adayı gösterdiği Rizeli Mehmet Haberal'ın fotoğraflarının bulunduğu çok sayıda pankart dikkat çekti. Pankartlarda, 'Ya bıraksınlar özgürlüğüme döneyim, ya da suçum neyse gereğini yapsınlar', 'Haberal'a özgürlük', 'Adalet istiyoruz', 'Küçük hırsızlar el feneri kullanır, büyük hırsızlar deniz feneri kullanır', 'Recep bey ahirtte dokunulmazlık yok', 'Dertleri derelere dökelim de sel olsun, senin gibi çırağa Rizeli kurban olsun' pankartları açıldı. Kılıçdaroğlu sözlerine başlamadan önce boynuna yöresel atkı Keşan taktı.

SÖZLERİMİ YERİNE GETİREMEZSEM İLK DÖRT AYDA BIRAKACAĞIM

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Verdiğim sözleri yerine getiremezsem ilk dört ay içerisinde siyaseti de genel başkanlığı da bırakacağım. İlk dört ay içerisinde aile sigortası kurumunu kuracağız. Taşeronlaşmayı kaldıracağız. Emekliye gelir artışından pay verilmesi ile ilgili yasayı çıkaracağız.

İlk dört ay içerisinde gençlerin askerlik süresini 9 aya indirmek için çalışmayı başlatacağız. Gençlerin askerlik süresini 15 aydan 9 aya indireceğim. Diyorlar ki gençlerin askerlik süresini 15 aydan 9 aya indiriyorsun memleketi kim savunacak? Rize'den söylüyorum. Eğer bu ülke savunulacak konuma gelirse değil 9 ay 9 yılda askerlik yaparız biz.

Bu ülkede kimin derdi varsa çözüm CHP' dedir. CHP Genel Merkezi'ni son altı ayda bir Üniversite gibi çalıştırdım. Gecenin 2 ve 3'ünde çalışan arkadaşlara moral vermek için onların çayını kahvesini içmeye gittim. Toplumun hangi kesiminin derdi varsa onunla ilgili projelerimiz var. Artık eleştiren değil öneri getiren, vatandaşın sorununa değinen, ona plan veren yeni bir CHP anlayışı ile yola çıkıyoruz. Size güveniyoruz, sizde bize güvenin."

Miting sonunda Kılıçdaroğlu, CHP'ye katılan Anavatan Partisi eski Rize İl Başkanı Muharrem Yardımcı'ya parti rozetini taktı.

OTOBÜSE YUMURTALI SALDIRI VE KÜFÜRLÜ PANKART

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun miting alanından otobüsle ayrıldığı sırada bir grup Başbakan Erdoğan'ın annesine yönelik sözleri nedeniyle tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nu yuhalayan yaklaşık 20 kişilik grubun önünde polis önlem aldı. Kalabalığın içerisinde atılan bir yumurta otobüsün ön camına isabet etti.

Miting sırasında arka tarafta bir binadan Kılıçdaroğlu'na küfürlü pankart açıldı. 'Biz de senun a...' yazılı pankarta müdahale eden polis hemen kaldırttı.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Çayeli ilçesi'ne geçti.

 

haberler.com1687 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ