• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam1412
Toplam Ziyaret15277641
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Kız arkadaşına evlenme teklifinde bulunan adama etek giydirdi.

Adana'da kendisi cezaevindeyken kız arkadaşına evlenme teklifinde bulunduğunu öne sürdüğü 22 yaşındaki B.U.'ya etek giydirip yolda yürüttüğü iddiasıyla tutuklanan 19 yaşındaki A.K. ile ona yardım ettiği ileri sürülen 23 yaşındaki C.G. hakkında 27'şer yıla kadar hapis cezası istendi.

Olay, geçen şubat ayında meydana geldi. İddiaya göre, B.U., arkadaşı A.K., bir suçtan dolayı tutuklanınca, sevgilisi C.K. ile arkadaşlık yapıp, evlenme teklifinde bulundu. Şubat ayı başında cezaevinden çıkan genç, olayı öğrenince arkadaşı C.G. ile birlikte B.U.'yu dövdü. Başında bira şişesi kırdığı B.U.'ya "Ya seni sinkaf edeceğim, ya da etek giyeceksin" dedi. Bunun üzerine B.U., etek giymeyi kabul etti. Bunun üzerine A.K., C.K.'nin evine giderek aldığı eteği A.K.'ye giydirip, işlek olan Barajyolu Caddesi'ndeki kafelerin bulunduğu yerde yaklaşık 150 metre yürütüp, görüntüsünü çekti. Olayın ardından şikayet üzerine yakalanıp, tutuklanan A.K. ve C.G. hakkında 'Hakaret, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, birden fazla kişi tarafından birlikte gece vakti yağma, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplam 27'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Adana 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklar, suçlamayı kabul etmedi.

"DÖVECEĞİM' DEDİM"

Sanıklardan A.K., yaptığı savunmasında kendisi cezaevindeyken B.U.'nun sevgilisi ile arkadaşlık yapıp, uyuşturucu temin ettiğini ve bunu da başkalarına anlattığını iddia ederek, şöyle dedi:

"Olay günü de konuşurken, kız arkadaşımla yatıp kalktığını, öpüştüklerini anlattı. Bunun üzerine birbirimize küfür ettik. Ben kafasına bardak ile vurdum. Birbirimize yumrukla da vurduk. Ben kendisine 'ya seni döveceğim, ya da etek giyip etekle yürüyeceksin' dedim. 'Seni sinkaf edeceğim' demedim. Etek giymeyi kabul etti. Hep birlikte kendisinin otomobiline binerek kız arkadaşımın evine gittik. Kendisi alkollü olduğu için otomobili ben kullandım. Kız arkadaşımdan etek aldım ve giymesini söyledim. Eteği giydikten sonra da fotoğrafını çektim. Sonra da Barajyolu Caddesi'ne giderek burada 150 metre kadar etekle yürüttük. Sonra da otomobilini alarak ayrıldı."

Sanık C.G. de A.K.'nin kız arkadaşından etek istediğini anlatırken, "Kız arkadaşı da evlerinin penceresinden etek attı. Eteği B.U.'ya giydirdikten sonra tekrar araca binerek Baraj Yolu'na gittik. B.U.'ya araçtan inmesini ve etekle yürümesini istedi. Biz araçla devam ettik ve 100 metre kadar ileride bekledik. Gelince de aracına binerek ayrıldı" diye konuştu.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Sanıklar hakkında şikayetçi olmadığını belirten B.U. ise "A.K. cezaevinde bulunduğu sırada kız arkadaşı ile aramızda yakınlık oluştu. Birbirimizi sevdik. Arkadaşlık yaptık. Hatta ben evlenme teklifi ettim. Ancak uyuşturucu vermedim. Ben kendisi ile yatıp kalkmadım. Bu ilişkiyi başkalarına da anlatmadım. Zaten A.K. cezaevinden çıktıktan sonra kız da ona döndü. Olay günü ise kız yüzünden aramızda kavga çıktı. Benim başıma bardakla ve yumrukla vurdu. Daha sonra A.K. bana, 'Ya banyoya geçeceğiz, seni sinkaf edeceğim, ya da etek giyeceksin' dedi. Ben de korktuğum için etek giymeyi kabul ettim. Sonra birlikte bana ait otomobile bindik. Ben alkollü olduğum için aracı A.K. kullandı. Kızdan istediği eteği bana giydirdi. Benim fotoğrafımı çekti. Daha sonra da Baraj Yolu'nda yürüttüler."

Mahkeme heyeti, sanıkların tahliyesine ve paylaşılamayan kızın tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.2500 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ