• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam1238
Toplam Ziyaret16002913
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Yüzyıllar boyunca insanlar yaşadıkları veya duydukları cadı öyküleriyle yoğrulmuşlardır. Bu öykülerin çoğu karanlık, yâri metruk şatolarda, ıssız ve ürkütücü mekânlarda geçmiş, Saat gece yarısını vururken duyulan atlı araba sesleri, ..............

 

Yüzyıllar boyunca insanlar yaşadıkları veya duydukları cadı öyküleriyle yoğrulmuşlardır. Bu öykülerin çoğu karanlık, yâri metruk şatolarda, ıssız ve ürkütücü mekânlarda geçmiş, Saat gece yarısını vururken duyulan atlı araba sesleri, koridorlarda dolaşan başsız ölüler, kullanılmayan odalarda yaşayan hayaletler, esrarengiz iniltiler, ayak sesleri ve sandalye gıcırtıları gibi daha birçok şeyle süslenmiştir. 

Bir Efsane – Bride’s Stone 

İngiltere’de Mors of Yorkshire’ da ,‘Bride’s Stone’ olarak bilinen tarihi bir bina bulunmaktadır. Tarihi bir taş çemberin parçası olan 5000 yıllık bu taş sütunun, çok eski bir hikâyesi vardır. Yöresel bir efsaneye göre yüzyıllar önce bir cumartesi akşamı, düğünlerinin ardından bir gelin ve damat düğündekilerle beraber oraya gelip dans ederek olayı kutlamaya başlamışlar. Onlar dans ederken garip ve gizemli bir kişi ortaya çıkmış ve çantasından çıkardığı kemanı çalmaya başlamış. Akşama doğru kemanın ritmi gittikçe hızlanmış, ta ki dans edenler bu müziğin etkisine girip hipnotize oluncaya kadar… Kemanın çaldığı müziğin etkisiyle bütün gece dansetmisler. 


Tan ağardığında hala dans ediyorlarmış ve yükselen güneşin ilk ışıkları orayı aydınlatmaya başlamış. Birdenbire bir ışık hüzmesi dansçıları aydınlatmış ve o anda hepsi taşa dönüşmüş! Bu Tanrı’nın sebat gününde dans ettikleri için onlara verdiği bir cezaymış… Güneş, taşa dönüşmüş dansçıları aydınlatmaya devam ederken yabancı, kemanını çantaya geri koyduktan sonra yüksek sesli bir kahkaha atmış… En son olarak oradan ayrılırken görülen adam, taşlara basarak yürüdükçe çengel tırnaklı ayaklarından kıvılcımlar çıkıyormuş. 

Ve efsaneye göre burada yer alan taş, gelinin ta kendisiymiş… 
 

haber365.com

 1906 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ