• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam1073
Toplam Ziyaret16002748
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

karakolu korumakla sorumlu olan askerler yaşadıkları garip olaylar yüzünden kafayı yediler!

Afganistan’daki Hasan Abad garnizonunun güneydoğusunda kalan “Gözlem Noktası Kayası” adlı karakolun etrafını çeviren siperlerin bir mezarlığın üzerine inşa edildiği ortaya çıktı.

Geniş bir arazinin ortasındaki 20 metre yüksekliğindeki bir tepede bulunan karakolu savunan askerler, uzun bir süreden beri karakolun siperlerinde insan kemiklerine rastlıyor.

Buldukları kemikleri geri gömen askerler, aylardan beri garip sesler duyduklarını ve ışıklar gördüklerini belirtiyorlar. Bulunan kemiklerin büyük olasılıkla Sovyet-Afganistan savaşında hayatını kaybeden Rus askerlere ait oldukları düşünülüyor.

Yerel halk, karakolun bulunduğu arazinin “lanetli” olduğunu söylerken, yaşadıkları sinir bozucu deneyimler yüzünden askerler en kısa zamanda karakoldaki görevlerinin bitmesini istiyor.

Askerlerden 22 yaşındaki Çavuş Josh Brown, geceleri garip ışıklar gördüğünü belirtirken, diğer askerler neredeyse her gece garip sesler duyduklarını söylüyor.

Onbaşı Jacob Lima ise çok daha ürpertici bir olay anlattı: “Bir gece uzaklardan gelen çığlık sesi ile uyandım. Ses güneydeki bir time gönderilen Onbaşı Zolik’e aitti. Bana koruduğu atış noktasına gelmem için yalvarıyordu. Kalkıp yanına gittiğimde, bana Rusçaya benzeyen fısıltılar duyduğunu söyledi. Ardından tüm gece yanında kalmam için yalvardı.”

KARAKOL İLK GÜNDEN BERİ LANETLİ

Bu tür deneyimleri yaşayan sadece ABD’li askerler değil. Karakolu aylar önce savunmuş olan Galli ve İngiliz askerler de garip sesler duyduklarını belirtirken, özellikle sabah 4 sularında gece görüş dürbünleri ile tanımlanamayan ışıklar görüldüğünü bildirdiler.

Bölgede yaşayan halk, lanetli olduğu düşünülen arazinin binlerce yıl boyunca birçok savaşa tanık olduğunu ve karakolun üzerinde bulunduğu kayaya benzeyen yapının çok eski tarihlerden kalan çamur kalelerin kalıntıları olabileceğini belirtti.

Karakol ilk ele geçirildiğinde NATO birlikleri yeraltında bulunduğunu düşündükleri Taliban tünellerini yok etmek için 9 ton ağırlığında bir bomba kullanmıştı. Bombanın patlama şiddeti ile yeraltındaki kemiklerin hareket ettiği düşünülüyor

haber365.com2214 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ