• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam1173
Toplam Ziyaret16002848
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Her firarın ilginç öyküsü vardır ama böylesi ilk defa görülüyor. Kesinleşmiş 164 yıl hapis cezası olan mahkum, cezaevi yönetiminin Anıtkabir'e düzenlediği gezide bakın nasıl firar etti ve nerede nasıl yakalandı:

Ankara'da, hakkında 22 ayrı gasp suçundan kesinleşmiş 164 yıl 37 ay hapis cezası bulunan O.T. (17) ile silahlı tehdit suçundan 1 yıl 10 ay hapis cezası bulunan M.K.A. (17), cezaevi yönetiminin düzenlediği Anıtkabir gezisi sonrası firar etti.

İki genç Siteler'de yaşlı bir kadının çantasını alarak kaçmaya çalışırken yakalandı. 18 yaşından küçük suçluların tutulduğu Adalet Bakanlığı Ankara Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü yönetimi, çocuk mahkûmlar için 24 Şubat'ta Anıtkabir'e gezi düzenledi.

Ziyaret sonrası çocuk mahkûmların bindirildiği otobüs Eğitimevi Müdürlüğü'ne gitmek üzere yola çıktı. O.T. ve M.K.A., bir trafik lambasında yavaşlamasını fırsat bilerek otobüsün camını kırdı ve aşağı atlayarak kaçtı. O.T. ve M.K.A., 28 Şubat'ta Siteler'de yaşlı bir kadının çantasını yolda yürüdüğü sırada çalarak kaçmaya başladı. Polisler duruma müdahale etti. Kaçamayacaklarını anlayan O.T. ve M.K.A. teslim oldu.

Milliyet
1177 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ