• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam1948
Toplam Ziyaret15800278
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Hiç düşündünüz mü ? Neler hisseder insan o an? Neler düşünür? Aklından neler geçen son kez?

Kör bir gecede bazen uykuda yakalar insanı, bazen oynarken çocuğunla, kimi zaman bir ameliyat masasında kalır insan, çoğu kez bir arabanın altında tüm günahları ve sevaplarıyla gelir ölüm ince ince sızlatarak her yerini... Peki hiç düşündünüz mü? Neler hisseder insan o an? Neler düşünür? Aklından neler geçen son kez?
Allah (cc) her şeyin hayırlısını versin ilk başta ölümün bile…..
Bir iş üzerinde gelen ölüm ise çok acılı olacaktır. Son enerjinle işi bitirmek isteyeceksin hatta yarım kalmasından rahatsız olacaksın ama, o gelmiştir bir kere. O geldiği zaman sen çoktan gitmiş olacaksın. 10 saniye kala öleceğini anlamışsındır aslında karşında belirdiği zaman Allah’ın(cc) güzel meleği, ama yapacak bir şeyin yoktur artık senin. Fayda etmeyecektir son tövbelerin, yaşın kaç olursa olsun amel defterin kapanmıştır artık…..
Uykuda gelen ölüm bazı insanlar için bir mükafattır adeta. Bir daha uyanmayacaktır insan. Uyandığını sanacaksın etrafındaki sesleri duyacaksın ama karşılık veremeyeceksin. Kalkmaya çalışacaksın ama kalkamayacaksın. Annen, baban, kardeşin yada eşin veya çocuklarını duyacaksın henüz haberleri olmayacak senin öldüğünden. Sen ilk başta bir anlam katamayacaksın bu olanlara her zamanki gibi rüya olduğuna inanacaksın.
Birazdan uyanırım diyeceksin ama artık hiç uyanamayacaksın. Birisi seni kaldırmaya geldiği an rahatlayacaksın oh bitti sonunda kabus uyanacağım diyeceksin ama... Acı bir feryat duyacaksın. Seni sarsan iki kolla birlikte. Ben buradayım diye bağıracaksın ama duyulmayacak. Öyle hareketsizce etrafındakileri izleyeceksin. Belki hayatında ilk defa çaresiz kaldığını hissedeceksin. (Ne olursan ol ister zengin, ister fakir, İster ünlü bu değişmeyecek) Aklına yarım kalan işlerin gelecek ve sadece şu söz düşecek diline; "keşke..." (Belki yarım bıraktığın işlerin, Kendinden başka herkesten gizlediğin banka şifrelerin ve eğer varsa gizli işlerin yarım kalmıştır artık ve keşke şöyle yapsaydım diyeceksin.)
Hazırlıksız yakalamıştır seni ölüm hiç düşünmemiştin ki bugün öleceğini çünkü sana göre sen ölümlüydün ama hep bir ölümsüz gibi yaşadın. Sonra ev kalabalık olacak sen vücudunun her yerinde iğne batmaları hissedeceksin tüm hücrelerinde. Sanki binlerce arı aynı anda her yerinden sokuyormuş gibi... Korkmaya başlayacaksın... "Faydasız" olduğunu söyleyecek bir ses sana, bakamayacaksın bile onun yüzüne... Titremeye başlayacak vücudunun her yeri. Acın dayanılmaz bir hal alacak. Dünyan kararacak.
Sonra yaşayış tarzından kaynaklanan sebeblerden dolayı eğer dinimizin gereklerini yerine getirdiysen bu acın hafifleyecek ve ahirete kadar huzur içinde bekleyeceksin cennet kapısından girmeyi. Eğer ki kötü bir insansan günahların çoksa, ahirete kadar bu acı kabir azabıyla birlikte devam edecektir ve Cehennem seni bekliyordur artık...
Şimdi durup düşün arkadaşım bu gece ölecekmiş gibi, yarını görmeyecekmiş gibi düşün... Neler yapman gerekiyorsa kendince onları yapmak için vakit kaybetme... Eğer bu yazıyı buraya kadar okuyabildiysen hala bir şansın daha var demektir.1134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ