• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam1196
Toplam Ziyaret24143399
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
ŞEMSKANLILARIN SOY AĞACI
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat

Baharlu Türkmen Oymağı

Karakoyunlu Devletini meydana getiren boylarmm en önemlisi olan Baharlu aşireti Akkoyunlulann Karakoyunlulara son vermesinden sonra Horasan'a göç etti ve oradan da büyük bir kısmı Timurlu Babür'ün peşinden Hindistan'a gittiler. Şakaruglu Hasan Bey riyasetindeki bir kısmı Baharlu da Iran'da kaldı ve Kızılbaşlar'a karşı mücadelesinde Alvand b. Yusuf u desteklediler (1). 

KAYNAKÇA:
(1). Hondmlr, HabibıTs-Styer, yay: J.Humai ve M.Debir Siyaki , 4 cilt,Tahran 1954, cilt IV, s. 463; Ahserull-Tevarth, XII, s. 57-58; Abdul-Baki Nihavendi, Ma'asır'ı Rahim,. naşr: Hidayet Hüseyin, 3 cilt, Calkütta, 1910-31, c. I, s.57; Diğer bilgiler için bak. F. Sümer, Karakoyunlular, s. 23-25; Oğuzlar, s.47, 146-47, 354Alıntı:İlhan ERDEM (Akkoyunlu Aşiretleri)

Derleme:
Memedé Kazım
www.semskiasireti.com

UYARI: Bu sitedeki bütün materyallerin her hakkı saklıdır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve kopyalamak suretiyle elektronik ortamda kullanılamaz ve kitaplaştırılamaz.

Not:Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan www.semskiasireti.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz...

928 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ